1. 1.
  üçüncü nesil bir yazar *
  ... 6.4.r.1.$.h
 2. 2.
  isildurun kardeşi ve onunla birlikte gondor krallığını kuran kişi.
  3 ... thorininkiliciorcrist
 3. 3.
  anárion:

  Yüzüklerin Efendisi'nde, kral Elendil'in iki oğlundan biri.

  Diğeri için: (bkz: isildur)
  ... huruf
 4. 4.
  anduin nehri üzerine heykeli yapılmış iki şahıstan biri, elendil'in oğlu.

  diğeri için ;

  (bkz: isildur)
  ... sharinganstayla
 5. 5.
  üçüncü nesil silik.
  -1 ... iskandinav
 6. 6.
  ikinci çağ'ın 3219 yılında andúnie'de doğdu. uzun elendil'in ikinci oğluydu. dört çocuğu vardı, ileride gondor tahtına çıkacak olan oğlu meneldil, númenor'da doğan son kişidir.

  babası ve ağabeyi ile birlikte inançlılar'ın lideriydi. númenor'un çöküşünden kaçan dokuz gemiden ikisi anárion'a aitti. babası arnor'da karaya çıkarken anárion ağabeyiyle gondor kıyılarından ulaştı orta dünya'ya.

  3320'de, karaya çıktıkları yıl, isildur ile gondor'u kurdular. minas anor anárion'un şehri, minas ithil de isildur'un şehriydi, başkent osgiliath'taki büyük salon'da ise ikisinin tahtı yan yanaydı. ülkeyi birlikte yönettiler.

  3429'da sauron osgiliath'a saldırdı ve isildur ailesini alarak arnor'a, babasından yardım istemeye gitti -bence kaçtı şerefsiz-. anárion ise gondor'u savundu ve düşmanı püskürttü.

  elendil, isildur ve gil-galad kuzeyden ordularıyla geldiler ve son ittifak savaşı başladı. anárion, barad-dur kuşatması'nda dövüşürken şehit düştü.

  earnur'a dek gondor'u anárion hanedanı yönetti. sonra soyunun tükendiği söylense de bu yanlıştır, çünkü umbar'ı kuranlar da anárion soyundandır.
  ... kuchiki byakuya
 7. 7.
  isildur erken yaşta öldüğü için orta dünya halkının soyunun kaynağı.

  ayrıca minas tirith ahalisine verilen isim.
  ... aeneskral