bugün

(bkz: osmanlı tuğralı doblo)

babasının devleti sanki feriştahını şey ettiğim.
yaa bazı noksanlıkların kültürelden çok genetik olduğuna inanmaya başladım ve bu beni çok yaralıyor. böyle başlıklar çok yaralamaya başladı beni. bıkkınlık geldi bana. yani bu insanların dönüşebilir değişebilir tarafı yok. hiç değilse ellerinden gelebilecek beklentiler içerisine girmeli bu insanoğlunun herbir ferdinden. yani beklentiyi ufak tutmak lazım bence. yani hayat herkes için farklı umutlara gebe. o da kendi ulaşamadığına kendince davranışlarla ulaştığına inanıyor. ya da kendince mutluluk duyduğu şeyler bunlar. yani imkansıza kafa yormanın gereği yok bence. boğuluyorum öteki türlü...
insanlara köpek diyenler köpek bile olamaz. Sen kimsin bre amına koduğum?? Dar paça üstüne pembe gömlek giyip barlarda pijlik yaparken milleti beğenmiyorlar ya ona tav oluyorum.
guzel, hakli ve asagilayici bir tabir.

siyasi gorusle ilgisi yok. cehaletle var.
çomar köpeğine hakaret olan sınıflandırma.
tüylü sadık dostlarımız için hakaret sayıla bilecek cümle.
eşeksikengillerin uydurduğu söz.

geçerliliği yoktur.
Dağa çıkmayı çok Seven amına kodumun komünistlerinin götünden uydurduğu söz. Esas siz Siktirin gidin dağda eşek sikin. Şerefli anadolu insanına dil uzatacak şerefiniz yok çünkü.
Tüm aileniz bunlardan kuruluysa hayatınızı istediğiniz kurmak gerçekten zor oluyor. 100 yıl önceden gelen bir anlayışları var.
ulu önder atatürk'ün kurtuluş mücadelemizin yanında savaştığı karanlık güruhu tanımlamak için kullanılan, mevcut akp hükümeti ile sayısı ciddi oranda artan bir isim tamlaması.
Paris Hilton'un kucağındaki enik kadar haysiyeti olanların hakaret olarak kullandığı...

Lan amk finosu senin Atatürk'ten anladığın bu mu? Adını sorsak Muammer der ona buna Anadolu çomarı diyor keko.
Benim için "Anadolu çomarı" "hiçbir" i hiç bir yazandır.

Zaa xdd kafası amk ne bekliyorsun?... Brüksel lahanası bittiği yeri beğenmiyor.
beyaz türklerin, anadolu da yaşayan insanları aşağılamak için kullandığı sıfat tamlamasıdır. yalnız hangi piç bulduysa çok iyi.
malum elitist parti seçmeninin halka bakış açısı. bunu söyledikleri adamlar, tarlasında ürettiğini göndermese bu yavşaklar açlıktan ölürler, böyle de bir durum var.

neyse ki halk bunların gerçek yüzlerini biliyor. düşünsenize bu faşoların iktidara geldiğini?
hiç "gariban anadolu halkını aşağılıyorlar elitist ibneler" demesin kimse. çünkü ben bu çomarları çok iyi tanıyorum. nerden mi iyi tanıyorum ? çünkü içlerinden geliyorum.

çok şükür ailem öyle olmasa da bir kaç amcam, teyzem bunların eşleri, dedemler ninemler vs. anadolu çomarı tamlamasını hak eden, az gelişmiş cahil insanlar.

bunların en belirgin özellikleri dindar, kaba, bağırarak konuşan, farklılıkları sevmeyen, torunlarının saçına sakalına giyinişine karışan, namus bekçisi insanlar olmaları.

yukarıda da belirttiğim gibi annem ve babam böyle değil ama yakın akraba böyle malesef. annem-babam kendilerini geliştirmiş, muhafazakar olan ailelerinin yoksulluğuna rağmen üniversite okuyabilmiş hatta yüksek lisans yapmış, örnek aldığım insanlar.

şimdi dediğim gibi hiç gariban anadolu halkı demeyinve beni de elitistlikle suçlamayın. bunun garibanlıkla alakası yok. mesela benim amcamlar bizden bin kat daha zengin olsa da o çomarlık gitmiyor. evet lüks mekanlarda takılıyorlar ama garsonu çağırırken bile o ses tonunu ayarlayamamaları çomar olmalarından kaynaklanıyor. evet lüks arabalara biniyorlar ama arabayı hızlı, insanları sollayarak, halkın güvenliğini kasten tehlikeye sokarak sert bir şekilde kullanmayı marifet saymaları bile çomar olduklarını kanıtlıyor.

bunlar yaşadıkları yerlerdeki adetlerini, saçma sapanlıklarını, o pis avam alışkanlıklarını göçtükleri şehirlere de sırtlayıp getiren insan grubudur. gittikleri yerlere adapte olmazlar katiyen. yeni şeylere açık değillerdir. misal bir çomar erasmusla yurtdışına mı gidiyor, asla oranın özel ve güzel yemeklerini yemez, hemen bir türk restoranı, mcdonald's falan arar. asalak gibi köprü, stadyum, ışıklı caddelerde vs. gezer ama asla bir müze gezmez.

bunlar karılarını döver. sonra karısına en ufak bir güler yüz göstermeyen o çomar adam pavyon karısının yanında mum gibi eriyip biter ve o karılara maaşının bir kısmını her ay düzenli olarak verir.

bunlar yalancıdır. menfaatleri için çok kolay yalan söylerler. menfaatleri olmasa bile söylerler aslında. hepsi sedat peker'i tanır, hepsi eskiden çok zengindir, gençken tek başlarına 10 kişiye dalmışlardır, hayatı boyunca 100 kişiyle seks yapmışlardır.

bunlar kötüdür. evet saf bir kötülük vardır içlerinde. sen iyilik yaparsın, arkandan enayi derler. sen ona kibar davranırsın sana top der, sen ona insan gibi yaklaşırsın o sana benden korkuyor, çekiniyor der.
kendisinin iyiliğini isteyen insanlara "kafir, zındık, dinsiz, put" derler lakin kendilerini siken, sömüren insanları çok severler.
sen kitap okursun, karıya kıza hava atıyor der, ona farklı gelen tarzda müzik dinlersin yine aynı tepki ve seni elit, halktan uzak diye nitelendirirler. bir kız arkadaşınla konuşursun, vuruyor musun diye sorar direkt...

bunlar bağırarak konuşurlar, kaba-sabadırlar, yere tükürürler, duş almazlar, pistirler, kötü yağlı-hayvansal gıda ağırlıklı beslenirler sabah akşam ve terleri çok pis kokar, kötü giyinirler, apartmanda yaşarlar ama apartman kurallarını bilmez kapılarının önüne çöp koyarlar o çöp tüm apartmanı kokutur, yine kapılarının önünde full ayakkabı vardır, içeriye almazlar ayakkabılarını pis ayak kokuları yayılır...

kısacası vatana millete zarardır bu arap kültürüyle yoğurulmuş pis mahluklar. ulu önderimiz, yol göstericimiz, ışığımız mustafa kemal atatürk yıllarca bu çomarlarla uğraştı, değiştirebilmeye, yontmaya çalıştı ancak şu an çomarlar malesef 13 yıllık akp hükümeti sebebiyle de her yerdeler. ve yine malesef güzel ülkemden siktir olup gitme noktasındayım bunlar yüzünden.
(bkz: anadolu nun Türklere girmesi)
arsası, tarlası, dairesi vardır, kurufasülye-ekmekle beslenir.
şehirleri yaşanılmaz kılan insan grubu.
biri havlayınca öbürü de havlar, biri sinince öbürü de kuyruğunu götüne gömer. irlandalı abi bize bunu öğretti.
dayılandıkları adamlar boksör veya herhangi bir dövüş sanatında uzman kişiler çıkınca cüneyt arkın'dan dayak yiyen figüranlara dönerler. ayrıca delikanlı değildirler, silahsız bir kişiye on kişi sopalarla saldırırlar.
Klasik akp ve mhp seçmeninin oluşturduğu kitledir, sözlükte bolca bulunur.
dile kolay 13 yıldır sikilen egeli gavatların yatakta yapabildiği tek dirty talking kelimesi. söyleyin söyleyin zevkli oluyor swh swh swh
82 yıldır siktiğimiz ve sikmeye devam ettiğimiz dingillerin oluşturduğu kitledir.
Not: egeli değilim.
türkiyeeki en tehlikeli vatandaş tipidir. tipik örneği için resmi gazete haberine inanmayan amca videosu izlenebilir.
egeliliği kabul etmeyip gavatlığı kabul eden kemçük ağızlıların sarıldığı kelime öbeği. 13 yıl sikilmek bünyeyi bozdu heral.