bugün

Candır can. Kaliteli yaşam vardır bu yakada avrupa gibi kozmopolit değildir.
her iki yaka da güzeldir, iki yakasını bir araya getirebilen için.
Avrupa yakasının nüfusu her daim çok daha hızlı artmıştır ama istanbul doldukça anadolu yakasına taşmaya başlamıştır. Bu nedenle nüfus artış hızının doğru orantılı olarak yansımaya başladığı yakadır.
Dört yıldır yaşadığım, yaşamaktan keyif aldığım istanbul’un en güzel yakası. Kanlıca’dan beylerbeyi’ne kadar sahilde yürür, oradan kadıköy’e geçerim. Kadıköy’ün o eski sokaklarında kendimi kaybettikten sonra dönerim hisar’daki yuvama. Sanırım aşığım...
her şey pahalı moruk, yapacak bir şey yok

ayda 10 kağıt kazanmayana adam muamelesi yapmıyor amk hayatı.
yav alınmayın ama istanbul değildir.
orada oturup bu tarafa geçecek olanlar "istanbul a gidiyorum" derdi.
olsa olsa istanbul un sayfiye yeri olabilir.
zaten oraya gittiğimde şöyle bir kocaeli atmosferi hissediyorum.

istanbul burasıdır. avrupa yakası.
gerilimi az, hizmeti de.
istanbul'un avrupa yakasına göre daha sakin ve az karışık olan bölgesi.
ormanlık alanları çok güzel olan istanbul'un bir yakasıdır. karşı yakadan bu yakaya ya da karşı yakadan bu yakaya geçilebilir.
daha ferah bir istanbul bölgesi olabilir.
ayko naber adamsın kardeşim, seviyoruz seni.
istanbul'un 1/3'ü burada yaşıyormuş.
garip bir şekilde avrupa yakasına göre daha az yoğun olmasına rağmen bizim yakaya göre daha çok otobüs var sanki. otobüs cenneti. her yere kolayca otobüs var. beykoz'dan ümraniye'ye mi demezsin her yere. mesela 15tk'ya bindim ama emaar avm'den geçmiyormuş 15bk olması lazımmış. 8e otobüsü de gidiyormuş aslında ama ben bilmiyordum.
bence gayet güzel bir yakadır. şu an bu yakadayım. öğlen karşıya geçip deniz seki'nin annesinin cenazesine gitmeyi planlıyorum.
Avrupa yakası ilçelerinin toplam alanı 3.563 km2 olup, istanbul ilinin %65'ini teşkil eder. Anadolu yakası ilçelerinin toplam alanı ise 1.898 km2'dir. belki de ondan anadolu yakasının nüfusu daha azdır ama nüfus yoğunluğu hemen hemen aynı olabilir.
Avrupa Yakasına göre daha sakin olan bir yerdir, Kadıköy gibi güzel bir yere sahiptir.