bugün

yardıran bir devlet bahçeli aforizmasıdır. Akp'ye yüklenirken kullanmıştır bu komik cümleyi.

"işbirlikçiler, yandaş ve yoldaşlar, soyguncular gidecek ve yerine Milliyetçi Hareket gelecektir. Ampulün ışığı sönecek milletimi üç hilal aydınlatacaktır. Milletimizin aziz şehitleri sahiplenişi her türlü takdirin üzerindedir. Bizi birarada tutan manevi değerler canlılığını bütün tahribatlara karşı korumaktadır."

Ölen askerlerin üzerinden rant sağlamak, mhp'nin tüm amerikancı geçmişine rağmen utanmadan başkalarını teşeron ve işbirlikçi olmakla suçlamak* devlet bahçeli'ye fazlaca yakışmış.

(bkz: devlet bahçeli harikalar diyarında)

edit: tkp'li değilim. beni tkp'li zannedip, bunun üzerinden eleştiri yapan arkadaşlara tkp hakkında yazdıklarıma bakmalarını öneriyorum.**
yazıktır, günahtır. adam kendine yeni bir devlet kuracak resmen. bizim bayrağımız da tek ay, tek yıldız vardır.
(bkz: ccc üç hilal ccc)
(bkz: ccc bahçeli reyiz ccc)
türkiye' nin en komik siyasetçisinin komik söylemlerinden sadece biri. yine de 40. yıl konuşması kadar etkili bir söylem değildir.
+hacım ampulün fişini çıkar da hilallerin fişini tak
böyle değil tabiki ama sloganlarla yaşama zamanı da bitti. "nasıl olacak?" onu söyle ya da bana tüketilebilir olandan bahset.
'En iyisi kendine bir masa lambası al, böyle olmayacak' dedirten söz.
(bkz: -geldik mi lan -yok olm mola verdik)
40. yıl saçmalamasının yanına pek yaklaşamasa da, son derece kapasite gerektirmeyen bir sözdür.
devlet bahçeli'nin, "olağan üstü hal ilan edelim, seçime gidelim" demesi gibi birşey...

hayır ben imralı'daki piç kurusu yakalandığı zamanı da hatırlarım. hükümetin bir parçasıydı o zamanlar sayın bahçeli ve sağa sola "a" harfi kırık bir kalemden oluşan "türk halkı kararını verdi: idam(büyük puntolarla)" afişi astırmaktan fazlasını yapamadı.

velhasıl genel başkanı birisinin uyarması lazım. miting alanlarında gençleri fırçalamak, ciddi bir matematik dehasına sahip olmak(40. yıl kutlamaları) yetmiyor.
artık faili meçhuller aydınlatır. ya da aydınlanmaz. *