1. 1.
  (bkz: amerikanlar)

  (bkz: türkiyeliler)
  (bkz: türkler)
  -2 ... 6.4.r.1.$.h
 2. 2.
  amerika kıtasında yaşayanları anlatan bir kelime olduğu gibi amerika birleşik devletleri vatandaşlarınıda niteler
  ... aksak tirtil
 3. 3.
  irlanda,ingiliz,fransız ve ispanyol ırıkına mensup kişilerin temel olarak oluşturduğu ırkımsı topluluğu.
  1 -1 ... jagatai
 4. 4.
  Her dört Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyormuş.
  ... leto
 5. 5.
  1991 yılında gallupun yaptığı araştırmaya göre beyaz ekmeğin buğdaydan yapıldığını bilmeyenlerin oranının %49 olduğu ırkımsı.
  2 ... cheapdeath
 6. 6.
  hamburger yiye yiye beyinleri hamburger gibi olmuştur. oysa döner yeseler kebap yeseler. dimi yaa...
  ... deeplomattt
 7. 7.
  Sanırım liveleak.com adlı sitedeydi. Sokak röpörtajında U harfiyle başlayan ülke soruyorlardı. Çoğunluğu Yugoslavya demişti. Yarılmıştım gülmekten.
  2 ... lebejola
 8. 8.
  şener şen filmidir.
  ... glip
 9. 9.
  cok acayip sorulari vardir. mesela "turk kahvaltisi nasil olur?" sorusuna istinaden verdiginiz yumurta, peynir ekmek zeytin vs. cevabina "yumurtayi kendiniz mi yetistiriyosunuz yoksa gidip ciftlikten mi aliyorsunuz?" gibi sizi dumur eden bir soru sorabilirler. hayir tamam soru sorudur adam bilmiyo ki soruyo dersin ama siklarin icinde marketin olmamasi dunyadan bi haber yasadiklarinin en yegane kanitlarindan biridir. sanirlar ki sadece amerika da marketten yumurta alma rahatligi vardir. baska ulkelerde kendi yumurtani kendin yetistirmen gerekir. oldu canim.

  ben once espri yapiyo sanip kahkaha attim, baktim adam hakikaten cevap bekliyo "tabi ki gidip marketten aliyoruz" dedim hafif kizgin. baktim hala ikna olmamis "woow cok ilginc" filan diyo amerikalalirin disarda ne olup bittigine dair duyarsizligi ve genel kultur acisindan sifir olduklari hakkinda serenat verdim. hayir kafami bozan bu insan mcdonald's ta calisan bir loser degil 40 li yaslarinda bir ogretmen olmasidir. ne kadar aci lan.
  5 ... dancing in the moonlight
 10. 10.
  yaklasik bes dakikadir kendilerini tarif etmeye calistigim ama surekli entry'i silip tekrar bastan yazmaya calistigim insanlar. sonunda anladim ki genelleme yapmak imkansiz. ne genelleme yapsam mutlaka bozan hatiri sayilir bir insan grubu cikiyor. iste amerikalilar hakkinda soylenebilecek bu. hicbiri birbirine benzemez. bireysellige cok onem verirler.
  ... raynor