bugün

sörmürmekten bıkmayan kanemici, soylu bir ecdadı olmayan, tarin yakın zamanlarında türeyen fakat dayatma ve baskıcı tavrı ile dünyaya hükmeden devlet.
oran olarak en çok karşıtı türkiye'de bulunan ülkedir.
(bkz: osmanlı vs amerika birleşik devletleri)
dünyanın sürücü koltuğuna oturmuş dreksiyonu nereye kırarsa diğer insanları da o tarafa sürükleyen

halen günümüzün en büyük süper gücüdür.

yüz yıllın başından beri abd politikalarını takip eden herkes bir noktadan sonra o.ç.ları demeden duramaz.
türkiyede tutuklu vatandaşı bulunmayan ülkedir.
dünyanın 4. büyük ülkesidir.
dışişleri'nden yapılan son açıklama ile filistin'in devlet olarak tanınmasının birleşmiş milletler toplantısında veto edeceğini açıklamış devlettir. tabii ki burada hakim sınıfların ve sıcak paranın büyük etkisi var ve politik olarak değerlendirmeye çalıştığımda abd'nin tavrını anlayabiliyorum; fakat bir insan olarak ayıptır lan diyorum.

kesinlikle musevi karşıtı veyahut israil düşmanı değilim; aksine musevilerin dışlanmasından ve saldırılara maruz kalmasından - tıpkı diğer uluslara olduğu gibi - rahatsızlık duyuyorum ve israil devletinin artık bölgede olması ve mevcudiyetinin tartışılmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum. amma ve lakin filistin devleti'nin tanınmaması ne demek oluyor ? israil'den daha eski olan bu devletin tanınmaması nasıl izah ediliyor ? bu nasıl bir saçmalıktır ? tamam filistin halkı kendi topraklarını satmıştır, tamam filistin hükümeti bu konuda kaypaklık yapmıştır; fakat bundan gelecek nesilleri sorumlu tutmak bundan çok daha büyük bir hatadır.
küçük çocuklara tecavüz eden onurlu askerlerin olduğu tek ülkedir.
kısaca A.B.D.
kısaca amerika.
amcık busht un devleti.
suriye'deki vatandaşlarını ülkelerine dönmeyi cağırmış devlet.
kurucu kültürü; anglosakson-protestan olmak üzere; 250'nin üzerinde, kültürel dinamiğe beşiklik yapmaktadır.
bilmem kaç yıldır orta doğuyu karıştıran ülke.
türkiye'ye kurulacak füze kalkanı sisteminin israil'e de hizmet vereceğini itiraf etmiş.
http://habervaktim.com/ha...kadan_kalkan_itirafi.html
insanlığın baş belası.
demokrasi ve özgürlükler ülkesi. herkes günah keçisi olarak görür ama değildir. en büyük müttefikimizdir.
libya büyükelçiliğini yeniden açarak libyaya büyükelçi tayin edecektir.
california eyaletinin güneyindeki camp pendleton bölgesinde askeri bir helikopterin düştümesi sonucu 2 asker ölmüştür.
şu an tarihiyle ilgili eski bir kitap okuduğum ülke. amerikanın gelişmesi tesadüf değilmiş zaten amerikaya giden insanlar o ülkeyi dünyanın sayılı ülkelerinden biri yapmak için gitmişler oraya. iptidai değil kültürlü insanlarmıl oraya gidenler.
27 kişi kez ile en çok nobel barış ödülü(!) alan ülke.

çok büyük paradoks, çok büyük ironi. yapma bunu nobel yapma.

inanır mısınız bu listede ikinci sırada da dünyayı zamanında elinden geçirmiş, kendine köle yapmış ingiltereli isimler var.

fazlaca garip.
birleşik olmasını araplardan ve tüm etnik kökenli insanlardan çıkaran harika devlet. insan ölüyor greencard için lan.
kabil büyükelçiliği'nde afgan çalışanın ateş açması sonucu bir abd vatandaşının öldüğü ve bir diğerinin de yaralandığı açıklanmıştır.
afganistanda tespit edilen zengin maden yataklarını ülkesindeki şirketlere pazarlamak için harekete geçtiği iddia ediliyor..yağmanın tutarı 1 trilyon dolarmış.
http://habervaktim.com/ha...ilyon_dolarlik_yagma.html
şam büyükelçisi robert ford libya'ya müdahale ettikleri gibi suriye'ye müdahale etmelerinin beklenmemesi gerektiğini açıklamıştır.