bugün

diyarbakır'da açılacak ve eğitim dili kürtçe olacak vakıf üniversitesidir.

http://www.diyarbakiryeni...iversitesi-kuruluyor.html

olmadı bir molotof atar derse gireriz.
mba'ımı yapmak istediğim üniversite.
kariyerimi emanet etmek istediğim bilim,irfan yuvası.

(bkz: piç yuvası)
kürtçe ermenice suryanice ingilizce ve zoraki türkçe dersler verilecek üniversite.

tüm anti türk grupları barınacak. orada türkü okutmazlar.
prof o.ç karayılan'ın ders vereceği üniversitedir.
diyarbakırda açılacak olan vakıf üniversitedir.üniversitenin eğitim dili,kürtçe,ingilizce,ermenice vb. olacaktır.bünyesinde piçleri barındırmayacaktır.
merak ediyorum, eğitim dili ingilizce olan onca üniversiteye ses çıkarıyor mu acaba kürtçe eğitim vereceği için bu üniversiteye küfür eden arkadaşlar?

şimdi haberdar olduğum, diyarbakır'da açılacak üniversiteymiş.
Gerekendi. Hatta Irak pazarı için işletme, iktisat ve mühendislik okuyanlara iş olanağı bile olur.
ingilizce eğitimi veren vakıf üniversitelerine ses çıkarmayan kişiler neden kürtçeye kürt halkına kin güdüyor.
kendi üniversitelerinde türk öğrencilere ingiliz, alman, abd kültürünü empoze ederek batı hayranı nesiller yetiştiren bu gruba neden kimse bir şey demiyor acaba?
edit: demek ki dert başka arkadaşım, mevzu eğitim değil kürt düşmanlığı. okumak cahiliği almaz, eşşeklikte baki kalır.
(bkz: amed üniversitesi fakülteleri)
şimdi bu üniversite isterse doktor mühendis yetiştirebilecek burs verebilecek .oraya hiçbir türk gencinin başvuru yapıpta gideceği zannetmiyorum. o zaman terör örgütüne doktor mühendis yetiştirmeyeceği nasıl belli olacak bursları nasıl verecek.kürtçe dili ve bilmemnesi için türkçe bir sınavdan sonra mı kazanacaksın o bölümü.nerden baksan saçmalık.kürtçenin korunması ve geliştirilmesiyse amaç kurulacak bir kürsü ile ilgili bölümler ilgili üniversitede kurulabilir.ama bu türlü toptan bir üniversite açma işi bölücü bir zihniyetin ürünüdür başka birşey değildir...
orta doğu teknik üniversitesi denilen vatan haini üretim merkezinin yanına alternatif bir üniversitemsidir ki eğer gerçekten kurulacaksa. kahrolsun türk düşmanları, kahrolsun halkların kardeşliği, var olsun türklerin kardeşliği diyorum.
bolca vatan haini çıkartacak üniversite olacaktır. sanki hainimiz azdı amk....