bugün

afrikada yetişen tek alkollü meyve olan maruladan elde edilen bir likör çeşiti, izlediğim kadarıyla bu meyveyi yedikten sonraki hayvanların halleri oldukça eğlendirici, bu meyveden iki tane yemenin kafayı bulmak için yeterli olduğu söyleniyor ve bu likörü en çekici kılan taraf ise * tadının baileys e benzemesi.
mükemmel bir krem viski markasıdır ayrıca..
doğanın hayvanlara hediyesidir.

bütün gün aslan tarafından kovalanan zebralar kurtuluşlarını, yavrularını doyurabilen çita taze antilobunu, bir dişiyle çiftleşebilmiş olan filler de gerdeklerini bu meyveyi yiyerek kutlarlar.

arkadaşları aslanlar tarafından öldürülen maymunlar, yavrusunu timsaha kaptıran geyikler üzüntülerini bu meyve ile unutmaya çalışırlar.
güney afrika'da genellikle fillerin nemalandığı marula ağacının meyvesinden yapılan ve 300 € sayılması halinde elde edilebilen içki.
içimi keyifli bir likör çeşidi. şekerli olmasından mütevellit anlamadan çaktırmadan kafa yapar. farkındalıkla içmek lazım.
Mutluluğun şişelenmiş halidir. Rahiyası aynı Baileys'e benzer fakat daha aromatiktir. Boğazınızdan süzülürken ağzınız kuaklarınıza yoluluğa çıkmştır bile. Kırık buzla servis edilmesi önerilir.
tam yılbaşında içmelik olan krem viskidir. ağızda hoş bir tat bırakır , içtikçe içesi gelir insanın .
hayvanların bu meyveyi yedikten sonraki halleri bayağı komiktir. *
afrodizyak etkisi yarattığı kanıtlanmış tropikal içkidir. nescafeyle hoş oluyor gençler.
amarula meyve çeşidi değildir marula meyvesinden yapılan içkinin ismidir tadı baileys in tropikali gibidir.
%17 lik bi alkol miktarı vardır. Şişesinde ise fil resimi vardır. Tadı da şurup gibidir.güney afrika menşeili diye biliyorum. Dğer alkoller gibi değildir biraz yoğundur.
meyve olarak diyorum ki;

olsa da yesek.
aşırı lezzetli krem viskidir. içtikçe içesi geliyor insanın.
tadı baileys'e benzeyen ama baileyse fark atacak kadar kalitedeki içki. içenin bir daha baileys'in yüzüne bakmaz. ama fena yamultur.
içki olanı %17 oranında alkol içeren likördür, candır.
https://www.facebook.com/...46&type=2&theater
yeni keşfettiğim ve neden bu kadar geç kaldığımı anlamadığım krem viski.
kayıp giden muhteşem viskidir. için içirin.
bir arkadaşım getirmiş bunu yılbaşında, yumulduk tükettik tadı damağımızda kaldı tabii. net olarak baileys' den daha güzel, hatta baileys alacakken arkadaş almayın demişti nedeni çantasında bunu taşımasıymış.

bir içki nasıl bu kadar güzel olabilir bir müddet uzun uzun buna kafa yormayı düşünüyorum.

bu arada fikir almak istiyorum arkadaşlar, yıllar sonra birisinden hoşlandım ve o da bu içeceği ikram eden hatun kişisiydi. çok mu çıkarcıyım yoksa masum olabilir miyim ? seviyorum diyemiyorum henüz fakat çok hoşlaşıyorum. o kadar uzak kaldım ki bu meselelerden elektrik nedir, nasıl alınır, nasıl verilir hiçbir fikrim yok.

bodoslama girsem mi ?

veya amarula götüreyim misilleme olarak ?
Bu meyveyi yiyen hayvanların görüntüleri komiktir.

Alayı kafayı bulmuş amk

https://youtu.be/ewrk4pIpo30
her yurtdışı gezimde freeshoplardan 19 euroya aldığım içki.
Tatlı kremalı enfes bir içki.

Ben içki içemiyorum diyen kadınların tatlı rüyası...
çok az filtre kahve ve buz eklenerek içilmesi en iyi etkiyi yaratacak olan içki. tek eksi yanı; çok güzel olduğu için hızlı tükenmesi.
ben buna süt ekledim bildiğimiz latte oldu. mükemmel bir içki.
Amarula Likörü sadece Güney Afrika’da yetişen ve Marula adı verilen meyveden üretilmektedir.
Dünya üzerinde oluşumunda alkol içeren tek meyve örneği olarak bilinir. işte toplanan bu meyvenin çeşitli işlemlerden geçmesi sonucunda üretimi gerçekleştirilmektedir. Tüm bunları daha detaylı incelemek için öncelikle Marula meyvesi ile ilgili biraz bilgi vermek gerekir.
kaynak: https://www.viskifiyatlar...rg/amarula-likoru-fiyati/