bugün

Altınordu Spor Kulübü, izmir'de kurulu, özellikle futbol dalında etkinlik gösteren spor kulübüdür. Renkleri kırmızı-laciverttir. Sportif anlamda kulüp en büyük başarısını 1966-1967 sezonunda kurulan Türkiye Basketbol Liginin ilk şampiyonu olarak göstermiştir. Şimdi futbolda, 2. Lig (3. Kademe) 2. grupta mücadele etmektedir. 2008/2009 sezon sonu itibariyle T.F.F. 3.Lig'e düşmüştür.

1923 yılında izmir'in Altay Spor Kulübü'nden ayrılan Dönertaş grubu tarafından 1924 yılında kurulmuştur.

(http://tr.wikipedia.org/w...rdu_Spor_Kul%C3%BCb%C3%BC)
Spor Toto 2.Lig'de şampiyonluğa koşan izmir'imin güzide kulübü.
gereğinden fazla abartilan takım.

yok efendim genç takımmis
yok efendim futbolcu fabrikasiymis
mış mış mış da mış mış..

ulan daha dandik bir tff 1 den stsl e çıkamıyorsunuz.

neyin kafasindasiniz.

ümraniyespor bb erzurum bile stsl e çıktı.

siz hala tff 1de osbir çekin ergenler..
Süper lige çıkarsak seneye yine 1. Lige düşeriz açıklaması yapan kulüptür. Hedefleri 1. Ligte kalıp tamamı kendi altyapılarından futbolcularla süper lige çıkıp orada kalıcı olacak bir takım olmak. Bunu başarmadan süper ligte olmaları onları daha çok ekonomik sıkıntıya sokabilir ve hedeflerinden uzaklaştırır. Taraftar artar ve transfer vb. beklentileri filan olur.
Güzel bir altyapı hamlesi yaptılar.

Daha süper lig görmeden çağlar söyüncü ve Cengiz ünder’i önemli Avrupa liglerine satabildiler.

Borç harç yapmadan Türk futboluna güzel bir hizmet veriyorlar.
izmir kulübü olmasından ötürü boktan kulüptür.
görsel
izmir'in özellikle son yıllarda adı çok geçmemekle birlikte, nezih ve güzide spor kulüplerinden biridir.
ikinci takımımdır.

futbolcu değil insan ve sporcu yetiştirmeyi düstur edinmiş, köy enstitülerine benzer bir modelle genç yetiştiren eğitim yuvasıdır.