bugün

çok sayıdadır. evet dostlar aziz yurttaşlar, memleketini sevenler, memleketini neden sevdiğini bilmeyenler ve memleketini sevmeye gerek duymayanlar... ha burada ben kendimi son katagoriye koyuyorum....

bilenler bilir bir de ben bilirim ki hayatımda atatürk e hiç bir saygısızlığım olmadı. ne onu aşığladım ne yaptıklarını küçümsedim ne de onu değersizleştirdim. ancak sigarayla saygı olmaz dese de büyüklerimiz saygının büyüğün yanında sigara içmemek olduğu algısıyla yetişmiş nesiller olarak saygı anlayışımızdaki noksanlık ya da yanlışlarla sürekli maytap geçtim, geçerim. çünkü saygı algısı bu denli bozuk bir milletin dalga geçilecek pek çok yanı vardır. ha bu durumla dalga geçilir geçilmesine de bu durum çok fena suistimallere kullanmalara ya da peşkeş çekmelere varırsa atatürkçü olmayan ben bile bu duruma dur derim.

zira atatürk lafzının dillere pelesenk olması, onun eleştirilemez bir tabu anlayışınınm yerleştirilmeye çalışılmasında pek çok art niyet ya da gerekçe görüyorum farklı türden.

atatürk yalnız kalanların son kalesi, son tutunacak dalı son umudu. ama nafile.

sevişme özgürlüğü elinden alınacak diye korkan kızın kemalist göründüğü bir ülkede atatürk ün bu denli suistimal edilmesine çıldırmamak işten değil. içki içebilmek, dans edebilmek özgürlüğünü atatürkçü görünerek kazanmaya çalışan insanların olması hayli mide bulandırıcı. atatürk e bu kadar büyük bir haksızlık yapmak kimsenin harcı değil.

suç işledikten sonra yakalanan ato başkanına sorulan ''neden tutuklandınız?'' sorusuna '' atatürkçü olduğum için.'' cevabı verenlerin olduğu bir ülkede kimse kusura bakmasın bu tabunun yıkılması en hayırlısı olacaktır. zira atatürk de bunu isterdi eminim.

bu kalkanları atmak lazım. bu bahaneleri yok etmek lazım.

ey sen kemalist geçinen kardeşim senin bahanen ne?
yankeeler'e tapmamak olabilir.
kemalist- atatürkçü olmak herhangi bahane değil adamlık ve insan olmakla birlikte elzemdir.
katagori - kategori
atatürk e - atatürk'e
aşığladım - aşağıladım
sigaryla - sigarayla
desede - dese de
lafzının - lafının
yanlız - yalnız
atatürk ün - atatürk'ün... anlam ve cümle kuruluşundaki sayısız hatayı yazmıyorum bile.

her önüne geleni yazar yapıyorlar, olana da yapana da saygılarımla... önce eksileyin, sonra da silin entry'yi!
belli bir kesim sırf ''birileri beni kayırsın yaa'' düşüncesiyle şakirtliğe adım attıkları için herkesi kendileri gibi görmektedir. kemalist olmak için bahaneye ihtiyaç yoktur efendim. atatürk'ü anlamış olmak en önemli nedendir.
kemalizmin bir kalıp değil pragmatist olması. sanki ben kemalist değilmişim de *, mustafa kemal ric cartman'sist. katı kurallar yok sadece en yüksek fayda var.. üstelik şeref de var onur da var sevmek de var. vatan deyince sadece yaşadığın yeri değil uğruna öleceğin herşeyi sevmekte var. kemalist olamıyorsanız bırakın kemal sizsist olsun. eğer doğru olduğunu düşündüğünüz bir yolda gidiyorsanız işte kemalizm dir. çünkü doğru olan yol kemalizm değil, doğruyu seçmek, doğru olanda karar kılabilme yetisine sahip olmak kemalizm.