bugün

+ nalan evlen ulen benımle
- yayır
+ bir daha söle
- yayır
+ bir daha söle
- yayır
+ bırdaha söle bak ben ölene kadar sorarım ona göre ha
- üff rıfat yevet
+ aferin

mutlu son * .
- seninle evlenebilir miyim?
öncelikli sevgiliye bir puzzle alınır. *
puzzle deseni olarak parmağında yüzük takan bir bayan.

puzzleda tam yüzüğe gelen parça sevgiliye çaktırmadan bir kenara ayırılır.

sevgilinin puzzle'ı bitirmesi beklenir. *
belirlenen süre sonunda şu cümle gelecektir,

- aşkım yaa.. bir parça eksik çıktı :( üff yaa.

yüzük kutusu içindeki kayıp parça sevgiliye takdim edilir.

sevgili sevinir. biraz da afallamıştır. anlam veremez, ne demek istedi acaba diye düşünür. ama dürtü olarak eksik parçayı yerine koymaya yönelecektir.

parçayı yerine yerleştirip tekrar size döndüğü an ikinci şok dalgası verilir;

diğer bir kutuda pırlanta yüzük ve tabi ki,

- benimle evlenir misin meleğim?
erkek: bunu etraflıca düşündüm ve benimle evlenmene karar verdim. benimle evleniyorsun. yüzüğü falan da senin almana karar verdim. hatta evi falan da sen ayarla, daya döşe ne bileyim birşeyler yap. buna da karar verdim evet.
kız: gezegen?
hey, neden aramızdaki seksi resmileştirmiyoruz ki?
- benimle evlenmez misin?
+yakışıklı, karizmatik birisiyle kim evlenmek istemezki?
-o halde evet diyorsun ?
+neye ?
-benimle evlenmeyeE?
+(sessizlik)
+ benimle evlenir misin lütfen?
- ne bu acele evlenmezsem öleceğim hastalığına mı yakalandın?
+ var mı böyle bir hastalık?
- yok.
+ evlenmeyecek misin?
- yok.
+ lütfen dedim ama.
- git ve lütfüyle evlen derim ama.
+ çirkinleşme kadın.
- erkekim.
http://say.expressivo.com/5S9Jmm4N
garı goca olak mı? şeklinde bir teklif de seçenektir.
aşkım ölene kadar benim gibi fakir, aptal, kültürsüz, cahil... birinin kahrını çekebilecek kadar sabırlı mısın?
+ benimle birlikte mobilyacıyı, düğün salonunu, kuaforü, berber ismaili, davulcuyu zurnacıyı, fotografcıyı zengin etmeye var mısın? *
- ayyy evet evettt. *
benim karum olun mu?
bir kafede hasbihal edilmektedir bir bayan ile. ve olaylar gelisir;

kiz, erkek;

erkek: uzun süredir tanisiyoruz* gayet samimi bir insansin.
kiz: öylede, hep böyle olmaz bu.
erkek: nasi yani yaa *
kiz: ailemin artik haberdar olmasi lazim bu durumdan.
erkek: e eeee.
kiz: artik düsün tasin, gel beni ailemden iste.
erkek: error!!
kiz: errur?, errer?, evüt?, evet mi dedin, aay cok sevindim, nezaman geliyorsun?
erkek: ben simdi bi gideyim, illaki bi ara gelirim. hadi kib, aeo, öptm, lol vs.....

edit: olay örgüsü abartilmis olsada hanim kizimizi oynayan kisi gercek hayattan birisidir. sonra mesela silmis esas oglanimizi facebook sayfasi arkadaslik cükünden.
regedit: yani diyorum ki hanim kizimiz dolayli yoldan evlenme teklif etmistir.
'' gitme...cocuklarımın annesi olmanı istiyorum.''*
-birasının içine yüzüğü atıp..
evlenme teklifi etmek..
gecen ctesi duzenlenmıs bır olay: cok sevdıgım unıversıte yıllarımdan ev arkadasımın dogum gununde sevgılısı ne alacam kanka dıye yanıma geldı nerden cıktıysa yuzuk dedım ne dedı yuzuk dedım zamanı gelmedı mı * dogru dıyorsun yarın napıyorsun bı yuzuk bakalım olur kanka bakalım.yuzuk bakıldı alındı gerısı esasoğlana kaldı baska bır dostumuzun evı ayarlandı afiş bastırılmıs konfetıler maytaplar sankı yılbası var afişe yazmıs bızım oğlan benimle evlenirmisin? bizim kız yazıyı konfetılerı maytapları gorunce ne dıyecegıne bılemeden awal awal etrafa bakarken yuzuk cıktı bızımkı hala sokta yuzugu parmagına takmıstı bizim oğlan * ömür boyu mutlu olunnn...
binlerce satır kodla uğraştığımız her günün akşamı, kollarımı sana açabilirim taşşağum! *
-Hacu evlenicem ben,çok sevdim,biliyosun işte bekarlık filan ha bugün ha yarın bigün evlenmiycez mi nasılsa

+olm emin misin bak bu işler şakaya gelmez,açtırma benim ağzımı.biliyosun,çoluk,çocuk,ev,dırdır .ciddi işler yanie

-ben bunları çoktan geçtim kanka evlenme teklifi edicem bana akıl ver,orijinal bişiyler lazım,bi farklılık

muhaha ulen şaşkına bak evlenme teklifine karar vermeyi biliyo da ne diyceğini bilemio,len git işine kelliğin merhemini bulsam çoktan sıra sıra sapalarım olurdu.

Dediysem de kıyamadım,naleeett olasıca yufka yüreeğem.

Bak hocu şimdi öyle bi teklif etmeliyiz ki kız reddetse bile hayatı boyunca pişman olmalı kabul etmediği için.kabul etmezse de öküzün birine gider.bu böyledir.neyse olm bak şimdi doğum gününde et teklifi hepten ölsün kız oracıkta.senin arabayla üsküdara gidin,oralarda takılın biraz,sonra acıkacaksınız tabi,hiçbişey söylemeden sandalla kız kulesine geçin yemek yiyeceksiniz.tam sandalla yolu yarılamış olacaksınız ki suyun altından dalgıcımız elinde beyaz midyesiyle belirecek.ama bembeyaz,avuç içi kadar.avuç içi kadar mutluluk yeter."Mahmut bey,siparişinizi getirdim efendim.sana takdim eder.ve kaybolur .muhahaha bunca yıl sonra bey oldun,sakın sırıtma hergele.

-Sonra kanka? iyiydi böyle anlatıyodun?kanka lann

Hımsss dalmışım lan hayal pompalamak bünyeme iyi gelmiyo pek,aslında ayı deilim ben.olum işte dalgıçtan midyeyi alacaksın,teşekkür edeceksin.unutma sen bi istanbul beyefendisisin.sorasında kızz ne oluyor Mahmut diyiecektir,demezse de zorla dedirt işte ne biliyim ben.bilahare önceden midyenin içine yerleştirdiğimiz tek taşı açacaksın,sonrasında bi otuz saniye bekle orada düşüp,bayılsın,ölsün.ölmezse sen kaç kurtul ordan.söyleyeceğin tek şey şu uzatma ;

"benimle evlenir misin"

fantezimizi ve paramızı artırmak gerekirse hocu.siz evlenme teklifini yaparken başka bi sandalda geçer.içinde kemancısı bütün alet edevatı,sezen çalsın,hanım kızımız söylesin.akşam üstü olsun yıldızlar çıkmaya yakın,dalgalar köpürmeye meyilli.

hadi şimdi ona git

sev,sevil.gerisi yok.
aynen şöyle yapcaksın. gitcen incili bi yüzük alcan. sonra onuu istiridye kabuğuna koyup deniz şortunun cebine koycan. bide deniz topu yaptırcan içi gül yaprağı dolu. sonra sevdiğin kızla birlikte denize gitcen böyle. ayaklarınızın yere basmadığı bi yerde aşkım sana dipten kum çıkartıyimmi dicen. oda çıkar der heralde. sonra sen dalacan cebindeki istiritye kabuğunu çıkarcan. sonra dışarı çıkıp bak ne buldum dicen. kızda içini merak etçek açsana diyecek sana. sende açcan tabi. benimle evlenirmisin dicen tabi güzel bi şekilde. kabul ettimi deniz topunu patlatcan gül yaprakları saçılcak böyle denize işte o arada öpüşmeler sarılmalar olur orası ayrı. hadi uygularsınız uygulamazsınız size kalmış.

denizden çıkıp bir yemeğemi gidersiniz yoksa evde romantik bir filmmi izlersiniz bilemem. ama garip bir evlenme teklifi sunumudur bu. başarı oranı yüksek ibi görünüyor.
(bkz: mortgage)
Bak kızım, Bu naz, bu cazla evde kalırsın, hadi yine iyisin ben evlenicem, evlen işte.
Not: Beyler evlenmeyin.(birdost)
iş üstünde teklif.
şimdi evlenek biz, sorun olursa ayrılırık tamam mı hacı?
-benimle evlenir misin çıtırsu?
bu mu yani olayın çükertay, hiç alternatif olmadı. bu yüzden seninle evlenmiyorum.
-haydaaa ?!