bugün

bilimsel terimlerle konuşmaktan sıkılan uzay emekçilerinin * dalga dümen bazında yaptıkları komik ve bir o kadar da ironik diyaloglarıdır.

--spoiler--
-muharrem- kac yapıyoruz sence recep abi su anda?
-recep- kadran kokledi valla, var bi saatte 1500'ümüz falan. ayagini cekcen mi omzumdan?
-muharrem- pardon abi, isteyerek olmadi. kapsulun ici dar, sigamiyorsun ki kardesim, uzay adamiyiz diye bize layik bulduklari kapsule bak iki kiclik yer bile yok... bizim is aslinda uzaktan millete iyi gorunuyor da...
-recep- kati yakit ayir kolunu saapsana lann necip...
-muharrem- cektim abi, ba ba ba nasil da dusuyor, allah vermeye de birisinin basina falan dusmese bari...
-recep- kapsulun 2013 modelini gordum, ici bundan daha genis necip, bu ilk sefer ya salladilar tabi bizi dandik bir sekilde, hayirlisi ile daha genisine de geceriz be kocum, sen yeter ki ayagina sahip cik, arada hala vuruyor benim omza, ilk dakkadan curudum yemin ederim...
-muharrem- hafiften hiz mi kestik nedir, oyle hissettim ben abi?
-recep- atmosfer disina cikiyoruz, sallanti da kesti, bundan sonrası duz necip, hizda yine iyiyiz de hizi gostertmiyor sallanti kesince, anadin mi?
-muharrem- haa... var ya recep abi superiz allah carpsin...
--spoiler--
- martian eagle gemisi mürettebatı! şu anda mars yüzeyine iniş yapmış bulunuyorsunuz. bulunduğunuz çevre ile ilgili ilk raporunuzu verin.

- on dönüm boston, yan gel yat houston.