bugün

altı yaştan beri severek veya zorla yapılan eylemlerin en gerçekçisi, belki de en trajiğidir.

- ne tatlı şeysin sen! ama yanlış oynuyorsun, baştakini vuran tüm sırayı alır. biz de çok severdik meşe oynamayı.
+ ...
- sen bilye oynamayı bilmiyor musun?
+ lütfen bir gider misin?
- peki, rahatsız ettiysem kusura bakma. ama çok sinirlisin. Senin gibi bir çocuğa ilk kez rastlıyorum çok ilginç yeni nesil.
+ ulan...
- lan deme çok ayıp.
+ ben alti yasimdan beri dershaneye gidiyorum ulan!
- !..
(bkz: ilkokul 3 ten beri dershaneye giden tipler)
- alti yasimdan beri dershaneye gidiyorum lan!
+ bende alti yasimdan beri death metal dinliyorum..
- afedersin abi, seni baskasiyla karistirmisim..
anaokulundan beri dersaneye gidiyorum yeter artık rahat bırakın beni diyen insanlardır.
(bkz: fdd)
dershane fobisi yaşayan insan evladının sözü.
kaldı mı hala boyle tipler dedirten soz obegi.
evden daha fazla zamanını dersanede geçirmekte olan ve deli gibi öss'ye hazırlanan yavrunun kafayı yiyerek bütün kapalı mekanları dersane sanması sonucu ''6 yaşımdan beri okula gidiyorum lan'' başlığı yerine açmış olduğu başlıktır.
üniversiteyi kazanamamış öğrenci tribidir.

-6 yaşımdan beri dershaneye gidiyorum lan! yine olmadı yine olmadı..
-6 yıldır sınava giriyo olmayasın abi?
- !!!!!!!!!
-tamam abi bırak boğazımı! 6 yıl daha yersin bak..
-6 yıl daha diyo lan! 6 yıl daha diyo lan!!!
-tamam abi seneye bi daha gidersin. bozma moralini. ah...
sistemin darbesine bir çığlıktır.ne yapıp ne ettiysen bir bakarsın hepsi işsiz kalmak içinmiş...okumak falan sadece etiketmiş...çocukluğunda hırsın yüzünden dershanelerde geçmiş,halbuki git top oyna.
cocukluğunun ve muhtemelen ergenliğinin güzel yıllarını sisteme kurban veren gencin söylemi.
"kendimi bildim bileli dershanelerdeyim" denilesi olaydır.
oks de düz liseyi öss de de kaldırım mühendisliğini kazanırlar genelde,bi bakıma beyinleri sulanmıştır.
(bkz: yarış atı)
Yıllarca öss ye girmiş fakat başaramamış bir ailenin talihsiz çocuğunun laflarıdır. Aile bu konuyu tamamen hırs yapmıştır ve biz kazanamadık ama o mutlaka kazanmalı diyerek çocuğunu daha okuma yazmayı sökmeden dersaneye göndermiştir.
rekabete alıştırılmış bireyin çok küçük yaşlardan itibaren sınavlar için aşırı motive edilmesini anlatan cümle.
6 yaşından beri dersaneye giden velede dökülen onca parayla mini çaplı bi şirket kurulabileceğinden mütevellit cocuklara bu toy cağlarında çektirilen acı gereksizdir.
"örgütlenelim". "sisteme isyan edelim." "alsatarım oynayalım" diyesim gelen durum.
(bkz: zamane çocukları)
dersaneye gitmek için, okula rapor veren öğrencinin söylemidir. * *