--spoiler--
Eskişehirspor, Alper Potuk'un transferi için Galatasaray'dan 6 milyon euro ve Elmander ile Emre Çolak'ı istedi

ozur dılerım ama yok anasının amı bırde drogbayı verelım ıstersenız
--spoiler--
fenerbahçe'nin düşmüş olduğu acziyeti gözler önüne sermiş oyuncu. dünya işte, fener bile nereden nereye gelmiş. önceden öyle miydi? trabzonspor maçı öncesi futbolcu ayartılıp poşetler içinde paralar gönderilir, "sezon sonu seni fenere aldıracağım... başkanla beni papaz etme...hadi öptüm... emre abin" gibi şaka mesajları atılır, trabzonspor'a karşı futbolcuların eşekler gibi maça asılması sağlanır sezon sonu biter bitmez de futbolcu fener'e koşa koşa gelirdi. ama şimdi devir değişti tabi. nerde o eski günler....
bir fenerbahçe'li olarak transferine hiç sevinmedim diyebilirim. bu transferden karlı çıkan 2 taraf var galatasaray ve eskişehirspor. alper in bonservis bedeli ; 6,5 m € + orhan şam ve henri bienvenü : 12,5 m € yani alper gibi futbolcuya bu mebla çok çok fazla. 12,5 m € gibi bir fiyata dünyada alper den 2 gömlek üstü yüzlerce futbolcu var. bugün fb tv yi izledim alper benim gözüme mutsuz göründü nedense yani isteyerek gelmediği her halinden belli kendimizi kandırmaya gerek yok zaten muhtemelen 2. mehmet topuz vakası olacak yani galatasaraylıların üzülmesine hiç gerek yok aksine sevinin amk. birde daha önce söylediğim gibi ezeli rakibim bana istediği kadar transferlerde çalım atsın ben şampiyon olmuşmuyum ona bakarım gerisi beni hiç ilgilendirmez.

unutmadan ; aziz yıldırım istifa!
Bugün harbiden şov yapan futbolcu. Helal olsun.
icine Tuncay şanlı kaçmış fenerbahce futbolcusu.
gavatsaraylıların bakıp bakıp ağladığı başlık. *
kendisine ve fenerbahçe ye daha çok şeyler katacağına inandığım futbolcu. bugün 11 de başlaması çok iyi tercih olmuş artık tamamen monte edilmeli takıma.
selçuk'la ikili olacaktır.
şahin mi inan mı zaman gösterecek. *
valla kimse kusura bakmasın fener için harika transfer.

fenerin böyle bir oyuncuya fazlasıyla ihtiyacı vardı, galatasaraylı arkadaşları anlamak mümkün değil, nerden çıkarıyorsunuz fenerin ihtiyacı yok diye?

cristian büyük ihtimal satılacak. meireles ise disiplinsiz davranışlarından dolayı gönderilebilir. ayrıca selçukla sözleşme uzatılmayacak.

yani geriye topal, emre ve salih kalıyor. emre sürekli sakatlanan ve ceza alan bir oyuncu olduğuna göre alper potuk harika bir hamle fener için.

yabancı sayısı düşeceğine göre ve türkiyede alper dışında oyunu 2 yönlü oynayan bir oyuncu olmadığına göre alper'i alacaksın arkadaş.

maliyeti zerre umrumda değil çünkü fenerin ekonomik olarak bir sıkıntısı yok zaten.

süper bir hamle alper hamlesi.

burda önemli olan rakibe transfer golü atmak değil, önemli olan bir genç yıldızı kadroya katmak.
QUARESMA ve sneijder'e 7.5 (en Taşaklı dönemlerinin bir tık aşağısı oldukları zamanlarda), guti, drogba, kuyt, simao, Fernandes gibi oyunculara ise 3 milyondan aşağı bonservis ödendiği ülkede 10 milyon istenen futbolcu.
Zamanında sercan'la volkan'a da aynısı isteniyordu. Durumlar ortada.
eskişehirsporun bir miktar para+ kars, ardahan ve batum u istemesiyle galatasaray'a gelişi suya düşen futbolcu.
galatasarayın heveslenip fenerbahçenin aldığı bir futbolcu daha...

(bkz: ağlama çiko)
Fenerbahceye transferi gerceklesirse sonunun topuz, ozer ve sezer gibi olacagını dusundugum futbolcu. (bkz: rasyonel beklentiler)
transferi mehmet topuz transferini hatırlatmıştır. geleceği de topuz dan pek farklı görünmemektedir.
tam anlamıyla bir 2. mehmet topuz vakası olmasından şüphelendiğim futbolcu. bir galatasaraylı olarak kesinlikle bu adamı kaçırdığımıza üzüldüm diyebilirim. maliyeti konusunda da sıkıntı yok. 6 milyon artı istemediğin iki oyuncuyu veriyorsun. yabancı olsa çok denilebilir ama yerli olduğu da göz önünde bulundurulursa çok değil bence. kaliteli ve istikrarlı futbolcu, henüz genç ve kendisini geliştirebilecek kapasitede.

fakat: gelgelelim transfer olduğu takım, başkanı aziz yıldırım, teknik direktörü de aykut kocaman olan fenerbahçe. hani zico falan olsa derim ki mantıklı. ama aykut kocaman bu takımın hocasıyken, fatih terim gibi bir adam seni istiyorken ve onun takımı şampiyonlar ligi vizesini şimdiden cebine koymuşken fenere gitmen senin için hiç de mantıklı bir seçim olmadı alper, bunu bilesin. yerli bir yıldız adayı için (yekta mesela) bundan üç yıl önce galatasaraya gelmek ne kadar mantıksızsa, bu günün şartlarında da galatasaraya gelmemek ve onun yerine aykut kocamanın emrine girmek o kadar mantıksızdır bana göre.

ama yine de belli olmaz tabi. oyuncunun kimyası ile takımın kimyasının tutması da önemli bir faktör. belki alper fenere cuk oturur ve aykut hocanın da vazgeçilmezlerinden birisi olur. bilemeyiz bunu. ama yine de ben bu kadar pozitif bakmıyorum verdiği karara, özellikle de stochu düşündükçe.