bugün

Doğrudur adamların derdi yok sıkıntısı yok umursamamakta haklılar.
o kadar olamaz dedirten başlık.
ülkenin halini göremedikleri içindir. madem ülkenin durumu o kadar iyi neden iş bulmak için ta elin memleketine gidiyosunuz amına koyim bunlarda hiç beyin yok düşünme yetilerini kaybetmişler.
Davulun sesi uzaktan daha hoş geliyor çünkü kulaklarına. Ondan ötürüdür.
Almanya'da Demokratik yaşantının getirdiklerinden faydalanırlar, üstün sağlık hizmetlerinden yararlanır , iyi bir maaş alır, sokakta güvenli şekilde dolaşır. Çocuklar ormanda gezer , büyükleri olmadan. Saymakla bitmeyecek şeyler.

Örneğin dayım orada kalp krizi geçirdi ve hemen kurtardılar. Burada kalp krizi geçiren bir abi ambulansta yeterli teçhizat yok diye hastaneye giderken öldü Balıkesir' de.

Neyse bu gurbetçiler bilmez bunları. Türkiye çok gelişti deyip duruyorlar. Ucuz diyenleri bu yaz tatilinde 10.000 lirayı bir haftada bitirip , durmadan para çekerken gördüm. Bir de bozulan audi arabası sayesinde de baya bir düdüklediler. Arabada bu güzel izmir yollarında bozuldu yalnız.
yalan iddiadır. 7 Haziran'da ak partiye Almanya'dan %53 oy çıkmıştır hdp'ye ise %18.
ak partili olanların büyük çoğunluğu fanatiklik derecesinde Erdoğan'ı seviyor. televizyona çıkınca bile heyecanlanıyorlar.

yıllar evvel onu çok seven gurbetçi bir aileyle konuşmuştum. erdoğan sevgisinin nedenini sorduğumda aynen şu cevabı vermişlerdi:

"biz şu an Avrupa'da tayyip sayesinde adam yerine konuluyoruz ondan önce bizler hep hor görülüyorduk aşağılanıyorduk. işlerimiz engelleniyordu. şimdi artık onun sayesinde itibarımız var insan yerine konuluyoruz."
o almancılarla almanlar da kafa buluyor dedirtir:

https://www.youtube.com/watch?v=lrEGi6IXFm0
almanyaya kim gitmişki. türkiyede bir baltaya sap olamayan hıyar takımı. gideli 60 yıl olmuş. hala sosyal yardımla

devlet parasıyla asalak gibi yaşarlar.
bu dalyaraklar ki bazıları benim akrabam olur; hepsi aynı dizayndır. memleket özlemini ordaki rahatlık, oturmuş sistem ve ciddiyetle yoğurarak ortaya karışık yarak gibi bir tarzda buluştururlar. senede 15 gün memlekete izine gelmeyi ülke hakkında her boku biliyor olmaya hak sayarlar. otururlar evde atv dizileri, hep yandaş kanallar ayarlı tv.lerinde gelsin goy goylar! ay başı da alamanın temiz 2000 oyro maaşı hesapta, ohh amk. ayrıca biraz kasarsan antin kuntin devlet destekleri, teşvikleri de cabası! gelin o zaman burda yaşayın yok amk yalamaları, nerde o göt? daha bir sene olmadan tüyersiniz burdan yavşaklar! yani kısaca; (bkz: uzaktan davulun sesi hoş gelir). (bkz: dışı seni içi beni yakar).
Kör cahil olmalarından ötürüdür,ben nerde bir Almancı görsem hepsi kamildi..