kısmen haklı önermedir. almanca telaffuzu zor bir dildir. aynı zamanda şarlken'in bir sözü varmış ama ne kadar doğru bilemiyorum.

--spoiler--

"tanrıyla ispanyolca, kadınlarla italyanca, erkeklerle fransızca, atımla almanca konuşurum."

--spoiler--
içeriğinin kibar olduğu gerçeğini değiştirmeyendir. bilmeyene kaba gelir doğal olarak.
Seni seviyorum deyişleri bile binbir küfüre bedel...
Iş liybe diş! Sanki "ağzını yüzünü kırarım senin siktir git" diyor.

Bir değişik dil.
doğru önermedir. çünkü almanca şöyle bir dildir.

eçö pöçyö lökomo koko pröslöçyöplös pösdis pasirvösyöpnö.
almanca'yı çekici yapar. almanca rap dinleme sebebidir.
uzun boylu, sarışın ve seksi almanlar konuşunca dünyanın en yumuşak dili haline gelir. ortalarda bir daha söyle diye dolaştırır.
birazda olsa doğru önermedir. adamlar ambulansa Krankenwagen diyor daha ne olsun. panzer ismi gibi.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/134868/almancanin-diger-dillerle-karsilastirilmasi
kesinlikle yalan olan şeydir. telaffuz edemeyene her dil kabadır.
konuşması bir o kadar keyifli dildir. türkçe'ye göre kaba deniliyorsa, sen kaba görmemişsin arkadaş denir.
sırf bu yüzden harika metal müzik yaparlar.
kaba olması öğrenmesi çok kolay bir dili işkenceye çevirmiştir.
almanlar tarafından kötü muameleye maruz kalınması sonucu oluşan düşünce yapısından kaynaklı bir durum.
(bkz: ya yakalım ya asalım)
her ne kadar kaba olsa da, fonetiği süper olan dil. almanca bağırıp birşeyler söylemek stres attırır. o derece güzel bir dil.

edit: imla. uyaran yazara teşekkürler.
ingilizcede de almancada da var olan "am" sözcüğünün ingilizcede "em" almancada ise doğrudan "am" hatta "amm" olarak telaffuz edilmesi Almancanın kaba bir dil olduğuna en büyük ve yeter delildir.
bir önermedir. almanların konuşurken sert ünsüzleri bastırarak ve bazı sesli harfleri gırtlaktan söylemesi sonucu oluşmuş bir kanaattir.