1. 1.
  magnus karlsson'un yazdigi yeni albümleri güzel bir melodik heavy metal albümü olan ikili.
  ... aftermath
 2. 2.
  3. albümleri the showdown çıkmıştır. eskileri aratmamıştır. ölmüşüzdür bitmişizdir falan filan..
  1 ... godisnowhere
 3. 3.
  hem russel allen'ın hem de jorn lande'nin, asıl stüdyo albümleri ve grup albümlerinden çok daha klas ve keyifli vokal performansları sergilediklerini düşünüyorum bu proje serilerinde. seslerinin uyumu muazzam. özellikle russel allen'ın performansı symphony x'in de ötesinde. jorn abi'de çok değişen bişi yok aslında. o her daim muazzam.

  gone too far, just a dream, when time doesn't heal, maya, we will rise again v.s v.s... hazine sandığı bu oluşum.

  edit: copernicus daki vokal de neymiş öyle yaa!
  ... uludaggozluk
 4. 4.
  Jorn lande ve russel allen dünyadki belkide en iyi seslere sahip iki kişi. Özellikle jorn lande. O adamın şarkı söylerken ki büyüsü, bir anda yaptığı çıkışlar, iç acıtan tonu. Progressive, power, heavy metalden de öte, akustik şarkılarda da o muhteşem performansı insanı farklı ruh hallerine sokabiliyor.
  Russel Allen symphony x'ten hepimiz biliriz ki, o camianın ağır toplarındandır. Sesindeki agresiflik, power metal söylerkenki o duygusallık..

  revenge albümleri ise, hayatımın albümlerindendir. Başlangıcından bitimine kadar yer alan efsanevi bir hikaye gibi salınır zihnimde.
  2 ... keepsoul
 5. 5.
  symphony x vokalisti russell allen ve masterplan vokalisti jorn lande tarafından 2005 yılında oluşturulmuş melodik heavy metal/hard rock grubudur. master of sorrow gibi harika bir şakıları vardır. this time my heart is cold , you are standing right before, the master of sorrow diye devam eder. dinlemek şart.
  allen lande

  albümleri:
  -the battle (2005)
  -the revenge (2007)
  -the showdown (2010)
  -the great divide (2014)
  1 ... ayfonmenusugomlek