bugün

dünyada acı çekenlerin ahirette karşılığı verilecektir.
(bkz: sakin olun beyler sakin olun)
(bkz: tanrının sadist olma ihtimali)
birincisi burası bi sınav yeridir burda yapılanlar ahirette insanı belli yerlere getirecektir sen herşeyi yap yap kader de oldu ya
Allah kafanın içine o aklı boşuna mı koymuş düşün demiş herşeyi yapıp Allaha bağlaman için vermemiş o aklı sana o aklı çalıştıranlar doğru yolu bulurlar zaten sadece biraz mantık gerekiyor.
(bkz: allah ın egoist olması)
beyza'nın kadınları filminin sonunda, ateist beyza'nın dindar beyza'ya söylediği sözlerin temel konusu.
--spoiler--
ben küçücüktüm, yetiştirme yurdunda tecavüze uğruyordum. defalarca, defalarca... o zaman allahın neredeydi? neredeydi allah?!
--spoiler--
.**
...
editimsi:
hah, senaryoyu ben yazdım ya, filmi de ben çektim, hatta beyza'yı da ben canlandırdım; eksile beni tabii!
(bkz: kulun mazoşist olması)
(bkz: allah ın cehennemde yananları zevkle izlemesi)
sahibini; cehennemde, diğer yerlerden daha özel bir yer sahibi yapan başlık çeşididir.
dikkate alınmayıp "tövbe estağfurullah" denmesi tavsiye edilir.
mazoşist olduğunu düşündüğüm kişilerin ahir hayatta kendilerine su, yol, elektrik olarak geri döneceğini düşündüğüm yanlış önerme.
*
(bkz: iftira)
daha kötüsü için (bkz: allahın navlydead olması ihtimali) .
ne bekliyorduk ki?

cennetten kovulan insanoğlu değil miydi?
o sadist denilen allahın tüm kullarına irade bahşettiğini bilmeyenlerin kullandığı bir sözcük.
allah bütün sıfatları taşıyandır. fakat yarattığı insanların bazılarının özelliklerini ona yakıştırmak bir şirktir ve çok büyük bir günahtır. önermeyi düşünüp de yazana allah hidayet versin demekten başka bir çare yoktur.
allah diye bir tanrı fikrini kafasında oluşturan ve dizayn eden temporal lob epilepsisinden muzdarip muhammedin yarattığı islamın tanrısı; sadece sadist değildir, homofobik, seksist, ayrımcı, arap milliyetçisi, kadın düşmanı, feodalist, kölecidir. burada tasarımı yapanların bu özellikleri hikayedeki kahramana yapıştırılmıştır doğal olarak.
eğer insanoğlu ''seçim hakkı'' gibi muhteşem bir hediyeyi bize veren rabbimizi gerçekten anlayabilmiş olsaydı "allahın sadist olması" gibi gayet basma kalıp bir düşünceyi ortaya atmazdı.

rabbimiz seçim hakkı verdi ve bu seçim hakkı insanları meleklerden bile üstün kılan irade adı altındaki muhteşem mekanizmayı ortaya çıkartır.

dünya üzerinde var olan her kötü olay ve kötülük şeytanı temsil eder. eğer kötülüklerde payınız varsa sizde şeytana yardım etmiş olursunuz. her güzel, hayırlı ve iyi olay da rabbimizi temsil eder. Yapacağınız her güzel olay ile rabbimizin nurunu tamamlamasına yardım edersiniz. Yani kul olarak biz rabbimizin yanında oluruz.

cennet ve cehennem seçim bizim...