nasıl biri lduğu hakkında yorum yapmayacağım kişidir.

talak suresi 4. ayette çocuklarla evlenmeye izin verildiğini düşünmüyorum. ilgili ayette iddet müddetinden bahsediliyor. yani bu ayette, çocuğun kimden olduğu belli olsun diye belli bir süre beklenmesi emrediliyor. ayette "hayız görmeyen" denirken çocukların ve hatta küçük bebeklerin bile dahil olduğu düşünülebilir. ama konu iddet süresi. yani gebe olmasından şüphelenebilecek kadından bahsediliyor. hayız görmeyenler sadece çocuklar değildir. bazı hastalıklar ve hormon düzensizlikleri, adet düzensizliğine neden olabilir. ben bu ayette böyle kişilerden bahsedildiğini düşünüyorum.

--spoiler--

lem yahıdne : hayız görmeyen

--spoiler--

--spoiler--

Elmalılı (sadeleştirilmiş): Adetten kesilmiş kadınlarınız hakkında şüpheye düşerseniz, onların iddeti de üç aydır; adet görmeyenler de öyledir. Yüklülerin süresi ise doğum yapmalarıdır. Her kim Allah'tan korkarsa, Allah onun işine bir kolaylık verir.

--spoiler--

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

ayrıca mehir diye de bir konu var. mehir, kadınla anlaşarak verilir (miktarı konusunda anlaşılır, ödenip ödenmemesi hakkında değil zira ödenmesi zorunludur). mehir'in bir çeşit evlilik sözleşmesi olduğunu düşünüyorum. çocukla neyin hesap-kitabını, anlaşmasını yapacaksın.
okumayın son cumlesini okuyun sonra zaten okumadıgınız icin tesekkur ediceksiniz.