bugün

düşünüp taşınıp bir tülü mantıklı bir izah bulamadığım amaç.
diyor ki adam;
biz onlardan daha zekiyiz diye tahammülsüzler bizi çekemiyorlar, gericiler neden olmayan bir şeye inanıyorlar, ihtiyaçları olan bir varlık yaratıp ona tapıyorlar, acizliklerini örtmeye çalışıyorlar vs, vs, vs.

velev ki doğru olsun bunlar, sana ne?
ben senden daha salaksam sana ne?
istediğime kutsallık atfetme özgürlüğümden sana ne?
ihtiyacım var inanmaya, sana ne?

ya ben allah'a inanıyorum ve mükafatımı alacağımı düşünüyorum, senin inanmamaktaki karın ne?
tamam inanmıyorsun benden zekisin, hiçbir şeye ihtiyacın yok, en güçlüsü sensin, e o zaman bundan bana ne?

teslis inancıyla dalga geçiyor musun?
başlarında her dem küçük takke bulunduran yahudileri küçümsüyor musun?
budistlerin garip ritüelleri var sorguluyor musun?
hindular ineğe kutsallık atfediyor neden diyor musun?
öyleyse benim camimle, peygamberimle, dinimle alay etme hakkını nerden buluyorsun?
(bkz: ben de onu diyorum işte sana ne)
yok diyen mesul sana ne?!
cevabı içinde olan bir sorudur. dikkatli bakarsanız amacın "allah'ın olmadığını belirtmek" olduğunu anlarsınız. ***
belki sadece allahın gerçekten olmamasıdır.
toplu iğnenin bile bir yapani vardir. bu kadar mükemmel bir kainati bir yaratanın olmadiğina inanmak başini kuma sokmaktan farklı bi şey değildir.
"allah yok" dediğine göre türk'tür.

"türk" ise muhtemelen türkiye'de yaşıyordur.

"türkiye"de müslümanların çoğunlukta bulunduğu aşikârdır.

dine kastı varsa, ateistse, eleştirel ama eleştirinin dozunu kaçıran bir karaktere sahipse;

amacı, kendi bildiği doğruyu dayatmak ya da sırf zevk alıyor olması olabilir.

ayrıca, eğer türkiye'de herkes ineğe tapıyor olsa, bu seferde onlarla dalga geçerdi.

(bkz: yerel ateizm)
ibadet etmek işlerine gelmiyor biz yanacaz bari enayileri de yanımızda götürelim diyorlar herhalde. Yoksa güneş bile bir yaratıcı olduğunun kanıtı.
GÜNEŞ yaratıcının delili değildir. Sen güneşe bakıp böyle bir çıkarım yaparsın. Çünkü senin zihnin böyle belirlenmiştir, eğitimle ve toplumsal normlarla.
inanmayanlara bir şey diyemem ,küfür etmediği müddetçe problem yok.
olmayan şeye varmı diyelim dedirten başlık.
inandığını açıklamak.
Evet Allah'ın olmadığını söylemek de bir inancın ürünüdür,
Bunu ifade etmesi de ne hristiyan batının güdümüyle ne de cehennemde yalnız kalma korkusuyla değildir.
Ateistlerin de yanlışları var ama inandıkları düşünceyi açıklamaları değil, başkalarının inançlarıyla dalga geçmeleri, hakaret etmeleri vb şeyler, bunu da bütün ateistler yapmıyor.
olmayan bir şey üzerinden yapılan tartışmadır.
Halka gerçeği duyurmaktır.

Ha unutmadan, din de yalan doğal olarak...

Len dininizi her bir şeye karıştırmasanız bize ne? isterseniz uçan makarna canavarına inanın..
Inanç kişisel bi konudur, her ne kadar öyle aman aman dindar biri olmamakla birlikte inanç özgürlüğü çok önemli bir demokratik kazanımdır.

Dine karşı duruş da, dini duruş da mevcuttur, olur, hep olmuştur, hep olacaktır.

Din, ırk, milliyet kavramları bu dünyada en çok kan alan kavramlar olmuşlardır. 2. Dünya savaşı denilen, türk benliğinde hiçbi yer etmemiş tarihin gördüğü en büyük yıkım , bu üç sebebin birleşiminden olmuştur. 70 milyona yakın insan ölmüş, iki adet atom bombası patlamıştır.

Hitler nasıl bir facia idiyse, stalin de o kadar büyük bir faciaydı.

Bazı kavramlar da aşırıya kaçmamak en akılcı yol olacaktır.

Aşırı sol da aşırı sağ gibi can alır, yıkar ve yakar.

Allah vardır ya da yoktur, bizim olayımız bu dünyada barış tesis etmektir. Gerisi hikayedir.