bugün

"etlisine sütlüsüne karışmam" gibisinden batı etkilenimli uyduruk bir sözdür ama allah ile ilgili çokda karışık sözlere gerek yoktur zaten!
aslında dolaylı yoldan doğru önerme.

takmıyouz dersek bi haşaaa derler adama ama; içki içiyoruz, zina yapıyoruz, ağzımızdan küfür eksik olmuyo, namaz yok, orucu uykuya tutturuyoruz daha bir sürü günaha giriyoruz fakat bir soran olursa elhamdülillah müslümanız!

hadi ya, emin misin?

inşallah çok kızarmayız.
allah'a inanan birçok kişinin yaptığı eylem.
(bkz: madem inanıyorsun tak)
(bkz: takmıyorsan inanma)
(bkz: allahı takmıyorlar)
sonuç:allah yoktur.
allaha hangi tarafdan bakıldığına göre değişen durumdur.
vicdanımız var ama pek de kaale almıyoruz durumu.
allah yok diyenden daha vahim bir durumdadır.
''in god we trust, but not too much.'' felsefesine sahip olmaktır.
hayatımı özetleyen, belki de çoğunun hayatını özetleyen anlamlı cümle.
kim kimi takmıyormuş ahirette artık kardeşler.
hayırlı olsun.
hayatimi hirbir sekilde ozetlemeyen cumle. cunku (bkz: allah yok din yalan)
kusura bakmayın ahirette hiçbirinizi tanımıyorum.
Günümüz Müslümanlarının davranışları. Hiç eksi atmayın öylesiniz.
Sorsak 5 vakit namazı kılmazlar amaa tövbe haşa Allah'a laf uzatıldı mı Cübbeli gibi kesilirler başımıza . Allah varsada coğumuzun takmadigi aşikar.
Zina yapan alkol içen Müslümanların davranışı.
hepimizin yaptığı bir davranış. dindar dediklerimizin bile.

jesus aşkına amacınız ne ha?
Deist birinin soyleyebileceği söz.
var ama bize kadar var size veremeyiz gibi bir şey galiba.
Takmayın takmayın vakti zamanı gelince o size takacaktır merak etmeyin.yapacağınız şey çok basit beklemek.
Bu tarz konuşmalarına şahit olduğum bir çok kişinin gabar dağında vuku bulan şiddetli bir çatışma sonrasın da fikirlerini değiştirdiğine şahit oldum. Kendim dahil
yarrrraaamın başı var..
çoğu müslümanın içinde bulunduğu durumdur.
inanç kendine yalan söylemene mahal vermez. bir insan inanıyorsa inandığı şey hakkında şüphesi veya şüpheye fırsat verecek düşünce ve eylemleri olmaz. aynı kesinlik inançsızlık için de geçerli.
biri allah var ama umurumda değil demez. sonuçta inanç vardır. ha inancı yoksa o ayrı durum fakat böyle boşvermişlik bir inanç üzerine olmaz. tanrı kavramını siklemiyordur. var veya yok diyecek kadar umursamıyordur o. onda da inançsızlık daha baskındır. inançlı biri tanrı hakkında öyle ağzını yaya yaya konuşamaz. çarpılacağım diye korkar.
yazar çok haklı bence. yani ibadeti falan geçelim Allah var ama suçlar ve günahlar daha çok var yani demek istediğim inanç var ama kötülük kadar yok. dünyanın her yerinde suç daha fazla ve bahsettiğim suçlar kanun açısından değil insanlık açısından yalan söylemek kanuni suç değil annene babana yalan söylediğinde tutuklanmıyorsun ama günah kazanıyorsun buda bir suç kısacası tekrar yazıyorum başlık çok ama çok haklı burada iyi dile getiremedim ama anlamış olmalısınız.
Deizm inancının şartlarındandır.