bugün

--spoiler--
"şüphesiz ki onlar..." şeklinde bi ayet bulayım geliyorum.

az bekleyin
--spoiler--

yalandır.

aha buldum da geldim;

Kâlû subhâneke lâ ;ilme lenâ illâ mâ ;allemtenâ(s) inneke ente-l ;alîmu-lhakîm(u)

* Demişlerdi ki: Noksan sıfatlardan seni arı biliriz, bize bildirdiğin şeylerden başka bilgimiz yok. Şüphe yok ki sen, her şeyi bilirsin, hüküm ve hikmet sahibisin. ( bu Abdülbaki Gölpınarlı Meali )

*Dediler ki: 'Sen yücesin, bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bilgimiz yok. Gerçekten sen, her şeyi bilen, hüküm ve hikmet sahibi olansın.'(bu Ali Bulaç Meali )

*Melekler de: ;Sen her yönden kusursuz ve eksiksizsin. Senin bize bildirdiğin dışında bir bilgimiz yoktur. Doğrusu, yalnız sensin herşeyi bilen ve herşeyi uygun biçimde yapan; diye cevap verdiler. (Abdullah Parlıyan meali )

http://www.kuranmeali.com...ma.asp?sure=2&ayet=32 bu da devami...

bakra suresinden bir ayet, elli tane farklı yorum ile çevrilmiş, bence herşey net olsa, bu kadar farklı anlamlar katılmazdı olaya. şimdi bana "allahın kusursuzluğundan bahsediyor hepsinde" demeyin. hep farklı yorumlar, kuran-ı da, dini de herkes farklı yorumluyor, bu böyle.
kimsenin eleştiriye tahammülü yok. din mantık dini ama mantıksız bir durum gördüğünde söyleyemiyorsun. inanan da üzerine atlıyor, inanmayan da...

oku diye başlıyor ilk emir yahu, oku!! ben araştırıp, eleştirmeyeceksem ne boka okuyorum?
öteki türlü olsa; (bkz: ezberle) diye gelirdi heralde ilk emir.

neyse size anlatmak zor. inanmayanlar kafir, adi, şerefsiz, cart curt. haklısınız. kimsenin inanmama gibi bir lüksü yok, aslında var ama belli etmemeli, "inanıyorum" dedikten sonra 13 yaşında bebe bile sikilebilir! (bkz: hüseyin üzmez)

neyse bu tarz şeylerin sözlükte konuşmak istemiyordum ama biraz akıl yürütmenin kimseye zararı olmaz.
Bu kadar çirkin adamı ben mi yarattım.

Kolu bacağı olmayan, kafa kafaya yapışık olan çocukları ben mi yarattım.
varlığı dahi şüphe iken, kusuru olup olmadığı düşünülmemelidir.
(bkz: yok ebesinin amı ali sami) allah yoktur diyen ateist yazar boktan geldiğini itiraf etti. ulu dağ times.
Yüce allah ü teala bütün varlıklardan herşeyden müstağnidir.
Bütün canlılar iman etse, itaat etse O' na hiçbir faydası olmaz.
Bütün alem kafir(inançsız, ataist..) olsa, azgın, taşkın olsa karşı gelse O' na hiçbir zarar veremez. (halid i bagdadi).
da ayrı.
O bütün kusurlardan münezzeh"dir.
(bkz: allah var yalanı)
en iyi ihtimalle insanlar tanrının kusrudur. gerekli her şeyin olduğu bir gezegene en gereksiz canlıyı. üstelik sırf bi inatlaşma bokuna adem nen havva nın gönderilğinş düşünürsek. insanları saptırırdın saptıramazdın. elmayı yediydin yemediydin gibi durumlar bile. psikolojik hatalar barındırıyor. ceza sahasındaki on kusurlu hareketten onbirincisini yapmaya ne gerek var amk?
koministimam kardeşim biri karayı siyah diye çevirmiş, diğeri akı beyaz diye çevirmiş, kelimeler farklı olabilir ama anlamında bi değişlik görmedim ben.

gelelim 2. hususa kimse 13 yaşındaki bir çoçukla evliliği, islama dayandırarak onaylayamaz. he dini kullananlar çakma hadisler söyleyip bunu yapanlar yokmu var. onlar öyle yapıyor diye ben dinimden dönecek değilim. her kimde söylenmemiş bir sözü Allahtan gelmiş bir ayettir dersede cezasını kendi ödeyecektir. dini kullananlar vardır, ülkede allah rızası diyip günde 600 tl yi (ki bu en az) cebine indiren bi kesim var. bunlar böyle yapıyor diye bizim gerçek müslümanların şucu yok.
görsel
allah kusursuzdur ama sana verdiği kusursuz beyni kusurlu kullanırsan onu sana bahşedeni de kusurlu sanarsın. allah akıl fikir versin.