bugün

(bkz: kürt ikiyüzlülüğü)
bana kızacak yine çoğu kişi ama kürtten dost olmaz. olmaz arkadaş. genelleme yapıyorum işte. eski sözlerdir belki bilemiyorum ama sonuç olarak demiş mi bu adam bu lafı? evet. sonra hükümet çıksın, benim emeğimle başta duran adamlar kucak açsın, misafir etsin. televizyonlar da kardeş sıfatını yakıştırsınlar. adam pkk'ya karşı da türke ne kadar sıcak acaba? kendine bir sığınma yeri arıyor hali hazırda. yoksa pkk örgütü ipini çekecek. korkusundan bizimkilere peşkeş çekiyor. salaklar da inanıyor. lanet olsun emi size.
muhalif sanatçı söylemidir. bezginliğin ifadesidir...

aynı şartlar farklı durumda olsaydı allah kahretsin kürt dilini derdi...
"lanet olsun sizin dilinize. kendinize ait bir diliniz var. bizimkisi farsça çakması... amk yaa." diye devam etmesi mümkündür.
(bkz: obsesif kompulsif bozukluk hastasından nağmeler)
cehaletin, ihanetle birleşmesinin en güzel örneği.
apo posterleri, pkk bayrakları altında akordu tam olarak oturmamış bağlamasıyla kafa siken, kürt milliyetçisi söylemi.

görsel
bir bunu söyleyen şahısa bakın birde bunu sevenlere özleyenlere hatta içi titreyenlere ve evet artık
gerçekten yeter.ayrıca videonun altındaki ikinci yorumda herşeyi anlatıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=FMp1So5-tsM
o adamda rüzgar nerden esse o yöne gidiyor, geçen gazetede görmüştüm, türk-kürt kardeştir falan demiş.bu dangalağın kardeşlik anlayışı bu herhalde.

XX kromozomlu versiyonu için:
(bkz: nazlı ılıcak)
o zaman neden türkçe yazdın diye sorarlar adama.
kıvırmada usta snatcılarımızdandır kendisi.
kürdoların geldiği noktayı bir kez daha görmemize vesile olmuştur. şundan emin ki; bu allahın belası kürtlerin elinde güç olsa, türk dili başta olmak üzere, türke ait ne varsa yasaklarlar. allahtan ki bi sik değiller, olamayacaklar.
çok önemli bir şey değildir. en azından benim için. aziz türk milletinin dili bir ılımlı teröristin ağzından akan zehirle yok olmayacak kadar yücedir.
asıl sorun bu söylemlerde bulunanların kimlerle "kanka" olduğudur.
bülent arınç ve şivan perver söylüyor şimdi:
beraber yürüdük biz bu yollarda
http://www.dunyabulteni.n...11/02/07/sivan-perver.jpg
az bilen doktor can dan,
bilgisiz hoca insanı iman dan eder ye? bu cahiller bilmeden hitler in kemiklerini bile sızlatacak şekilde faşizm yapmıyorlar mı? insanları sağduyudan eder.

kendilerini millet olarak görmeleri bile belli başına cehalet. bir de kürtçe yi dil olarak lanse etmeleri ki, millet olmaları için bir dil e gereksimeleri olduğundan yaptıkları cehalete tüy dikiyorlar.

lehçe ler dil, toplumlar ve kültürlerin etkileşiminden ortaya çıkan ve mutlak irade ve din-kültür olarak farklı oluşumlar dışlanmasıyla etnik kimliği millet tanımlaması yapmak tam bir faşizm örneği dir.

bir din içinde ki mezhep, farklılıklar nedeni ile iktidar ve toplumdan dışlanır ise kendini dışlanmış olduğu din ile tarif etmez. bu insanın düşünme-davranışı eseridir. etnik kimlik te böyle dir. kabile kültürü ile üstün olan kabilenin diğer kabileyi dışlaması. zamanla dışlanan kabilenin farklılaşması.

hala kürtler kendilerini başka millet olarak tarif eder iken saz çalıyorlar ki saz-türkü adı üstünde türk kültürüdür.

hala kendilerini başka millet olarak adlandırıyor lar ama konuştukları dil dil değil lehçe olup arap-fars-türkçe cocktail idir.

hala, terörizm hareketlerinin ve olası devlet-yönetim amblem-renkleri türklerin binlerce yıldır orta asyadan beri hükümranlık renkleri ve renklerin dizilişi bile aynı olan sarı-kırmızı-yeşil dir ve ortasında ki güneş ergenekon u temsil eder.

newroz dedikleri nevruz bahar şenlikleri-ateş yakma-eğlence-halk oyunları vs yine orta asyadan beri binlerce yıllık şaman türk gelenekleri.

sonra ben başka milletim demeleri yokmu gülmekten yerlere yatasım geliyor. kürtlük olarak insanlık tarihinde; mimari stil-heykel-resim-müzik-yönetim-dil-yazıt vb bir kültür-sanat tarihinde bir objeleri var mı? bir devlet-anayasa-yönetim biçimi-para-sikke vb mali bir obje sunabilirler mi? din olarak ne ortaya koyabilirler?

basit bir eğitim ile ilk öğretim çağında ki çocukların anlayacağı basitlikte bir araştırma yapsalar-kendilerine sorular sorup empati yapsalar utanırlar. siyasi tarihimizde toplum içinde farklı kültürü benimsemiş-farklı din-mezhepleri seçmiş ve hele ki kürtler gibi gelişmemiş bu etnik azınlık hüviyetini kazanmış kabile kültüründe ki insanlar kullanılmıştır ve kullanılmaya devam edecektir.

cehaleti ve ihaneti kılavuz olan insanın burnu kan dan kurtulmaz.