bugün

uydurma hadislerden biri. uydurma olmadığını kanıtlayacak hiçbir argüman yok.
dur bitanede ben uydurayım:

-yeryüzünde ezan okunduğu sürece kıyamet kopmaz...
Çok değil, 400-500 yıla kadar yanlışlığı kanıtlanacak hipotezdir. Dinlerin bu tarihden sonrasına kadar ayakta kalmasının imkanı yok, ancak bir mitoloji olarak yerini alacaktır insanlıkta. Ha, dünyanın sonu diyorsanız 4-5 milyar yıldan önce olacağa benzemiyor, şu anda gayet iyiyiz.
"hadis" nakledenler artık tanrılaşmış durumda, öyle ki allah'ın kıyamet saatini (kıyamet günü) ne zaman olacağını, defalarca, tekrar tekrar kur'an ayetlerinde belirtmesine rağmen, tanrılaşanlar ve tanrı adına karar verenler, karar alanlar, kısaca allah dışında herkesin kıyamet'in ne zaman kopacağı, saati, ne olursa kıyamet kopar, ne olursa kopmaz'a kadar biliyorlar.

mehdi bekleyen mi dersin, kendini mehdi ilan eden mi dersin, oturup allah'ın dini hakkında roman yazıyorlar, sonra da yazdıkları roman'a tapıyorlar. ne kadar ezik ve sığ bir durum. oysa insan akıllı ve şerefli bir mahlukattır. mide bulandıran tüm inkarcılara ve allahlaşanlara, rablaşanlara, bunlar size;

- insanlar sana kıyamet saaatini soruyorlar. De ki: "Onun ilmi ancak Allah'ın nezdindedir. Ne bilirsin belki kıyamet yakında olur." (AHZAB/63)

- Göklerin, yerin ve her ikisi arasındakilerin hükümranlığı kendisine ait olan Allah'ın şanı yücedir. Kıyâmet saatinin bilgisi de yalnız onun yanındadır. Siz sadece O'na döndürüleceksiniz. (ZUHRUF/85)

kıyamet kur'an'- kerimde, şan-ı büyük allah sözlerinde saat olarak adlandırılır. bu haliyle saat, zaman, gün, dönem gibi tanımlamaları içine alır.

- Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah'a aittir. Kıyametin kopuşu yalnız bir göz kırpması veya daha az bir zamandan başkası değildir. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir. (NAHL/77)

benden başka hiç bir varlık kıyamet saatini bilemez diyor allah. eğer birileri kalkıp, mehdi gelecek, insanlığı kurtaracak, kıyamet şu şekilde olursa kopacak gibi, akıl dışı, allah dışı, kitap dışı, rab dışı, şuursuzca, akılsızca ve allah'a ait bir bilgi'ye vakıf olduklarını söyledikleri içinde "müşrikçe" bir tanımdır.
(bkz: Bu hadisçiler bizim tırnak geçiyor)
Boşuna akıl demiyoruz.
(bkz: Mutezile)
(bkz: enel hak)

kimse henüz demediyse demek ki...
(bkz: apaçık bir ejderha)

ben ejdarhayı inkar etmiyorum zaten. hayyı potter'da var. game of thrones'da var.
Durun bi dakika ay yarılmadı daha.