bugün

allah'a inanıp, inanmayanlara ergen demektir.
stephen hawking allah yok der, einstein allah yok der, da vinci allah yok der. ama bizim ilkokul mezunu cami hocamız "haaaşaaaaa! allah vardır!" der ve iş biter.
evet, biz ateyizler çok cahiliz amk. keşke ölsek de cehenneme gitsek.

edit: her eksi şu kafire bir tokat niteliğindedir. hadi devam edin, belki cennete bileti kaparsınız.
einstein in askerleriyiz diye bagiran kara cahillerdir.
cahil ile orospu çocuğu olmayı birbirine karıştırmaktır. ben sana büyük adam olamazsın demedim, adam olamazsın dedim.
Elin gavurunun allah yok demesine inaniyorsunda, Allah'in varligina delil olan kuran'i kerime ve hz muhammed'e neden inanmiyorsun?
--spoiler--
stephen hawking allah yok der, einstein allah yok der, da vinci allah yok der.
--spoiler--

einstein ateist değildi bir kere de, bu tip argümanlar "ad verecundiam" kategorisine girer ve yanlıştır.

ayrıca hawking higgs bozonu hakkında girdiği iddiayı kaybetmiştir. kimse "koskoca fizikçi, her söylediği doğrudur" mantığına girişmesin o yüzden.
örnekleme yanlış en başta. tutup einstein, stephen hawking diyorsun sonra kıyaslamayı ilkokul mezunu cami hocası ile yapıyorsun. tamam da adama demezler mi o zaman; koskoca farabi,ibni sina allah var diyor elin kıçı kırık ergen oglu biraz daha popüler olayım diye allah yok diyor.. ne cahilsiniz mk derler degil mi adama.. gördüğün gibi bu örnekleme de çok saçma duruyor..
kiyaslamalara biraz daha özen gösterelim bence..

tanim : sacma bir söylemdir inanmayana cahil değil kafir denir.
Doğrudur. islama girmeyen , başka dinlere inanan ve allahı inkar eden herkez mümim için müslüman için cahiliye toplumudur. Cihat da bunun için vardır. islamı bilmeyene inkar edene güzelce anlatarak onların kurtuluşuna vesile olmaktır.