bugün

bunu, celebrty yazar olma tekniği sanan zavallı yazardır. * *
en az Allah inancıyla övünen yazar kadar saçmalayan yazardır. (#halbuki hiçbir şey belli değildir)
inanca saygısızlık yaparak inananları tahrik eden yazardır.
zekasıyla övünen yazar da olabilir. *
klasik olacak ama, dindarlığıyla övünen, bunu kibir vesilesi yapan yazarlar kadar salak yazardır..
karizmatik olma, kiz tavlama, celebrity olmaya kasma amaclari olmayan, beyini sayesinde komplike dusunme kabiliyetine sahip olup sorgulama yapabilen, mantikli dusunebilen yazardir. en onemlisi, bir seye kole olmayan ve aslinda kole olmamasiyla ovunen yazar olmasidir. *

"yasasin ilgi cektim oley, artik kizlar bana pm atcak, cok karizmatik oldum lan" editi: ey koleler! durmak yok, eksiye devam!
komplike dusunme yeteneği varken beyni ve sorgulama yeteneğini kimin verdiğinide dusunmesi gereken muhtemelen evrim teorisi sacmalığı içinde boğulup giden yazardır .
(bkz: aziz nesin).
rahmetli pek övünmezdi herhalde ama belli de ederdi.
-hedegül biliyo musaan allah'a inanmıyorum been. övünç! övünç! oluyorum böylee.
inananlarin canini sikan yazardir. hayir, merak eden varsa ben ovunmuyorum mesela tabi de ovunen bile varsa kime ne ki?
bu bir inanc meselesidir. ve bundan ovunen de en fazla muslumanim ya vay be diye ovunecek adam kadar sacmalar.

sonuc olarak insanlari rahatsiz etmedigi surece bu tercihler kimseyi ilgilendirmez.
övünmekle salaklık yapan, lakin başka birisinin inancına laf etmediyse kimseye ya da inancına saygısızlık yapmayan yazardır.

buna karşın inanç ve din diyerekten kendini benden üstün gösterip beni aşağılayıp kendini üstün göreceksen o zaman geriye ne saygı kalır ne hoşgörü. adamın aklını alırlar.

hoşgörüsüzler akıllı olsun akıllı!
nedense inanmayanlar daha ateşlidir inananlardan. oysa tam tersi olmalıdır. sen bir şeye inanmıyorsan umursamazsın onu, kayıtsız kalırsın.
peki neden ateist bu denli hırslıdır, "ben inanmıyorum" diye bas bas bağırır? ne övünsün yaptığıyla ne de tahrik etsin farklı düşüneni. gerçekten bir şeyler anlatıyor olsa durup dinlenesidir ama genelde saldırır, insanı seçiminden dolayı mutlu eder, "ne iyi etmişim" dedirtir. yani yapmak istediğinin tam tersini yapar aslında. *
(bkz: tanrıdan cevaplar)
"öbür tarafta görüşürüz! " *
birileri inanır, birileri inanmaz.

bazılarıda bunları ele$tirip bir bok yaptığını sanar.

daha çok yolunuz var çook.
idol olmak isteyen aptal fikirli yazardır. genele aykırı çıkmak her zaman dikkat çekeceğinden bu tip yazarlar da bundan faydalanmak isterler.
(bkz: allah a inanmakla övünmek)**
(bkz: ne ekersen onu biçersin)
daha sonra; (bkz: allah a inanmadığı için dövünen yazar)
(bkz: sende inan sende övün)
(bkz: elalemin derdi bir yerini mi gerdi)
bazi yazarlarin ne yazik ki allaha inanmanin bir marifet oldugunu dusunmesinden kaynaklanan yanlis bir baslik...
bir yaraticinin varligina akli olan herkes zaten inanir. burada ovunmek degil de sukretmegi beraberinde getiren durum allaha inanmak degil, allaha allahin bildirdigi sekilde iman etmektir. hic bir sekilde kufur ve sirk yer almayan, sahih olan iman sukretmeye degerdir...
bu arada basliktaki gibi allaha inanmasiyla ovunen yazar varsa, ateist zirvalarini gorup de kendinsiyle ovunuyor olabilir...
övünecek başka birşey bulamadın mı deyilesi yazardır.

ya ahiret varsa?

Hz. Ali'ye (r.a), birisi geldi. Adam, ölümü, tekrar dirilmeyi, ahirette hesabı, cenneti ve cehennemi inkar ediyordu. Hz. Ali'ye:

- Ya Ali, siz müslümanlar ölüme ve ölüm ötesine inanıyorsunuz; biz ise inanmıyoruz. Siz cehennemden kurtulmak, cennete girmek için bir sürü ibadet ediyor, mal harcıyor, zahmete giriyorsunuz. Bu zahmet değer mi? Hem ölümden sonra tekrar dirilmenin olacağı ne malum?" diye sordu.

Hz. Ali (r.a) adamı sükunetle dinledi, sonra ona şu cevabı verdi:

"Evet, ölümden sonra dirilmek, hesaba çekilmek, cennete veya cehenneme girmek, ya senin dediğin gibi yoktur; ya da bizim dediğimiz vardır. Önce senin dediğinin doğru olduğunu düşünelim. Ölümden sonra ahiret hayatı yoksa, seninle biz aynı durumdayız. Sana da yok bize de yok. Bu arada bizim Yüce Allah için kıldığımız namazların, yaptığımız ibadetlerin, hayır ve iyiliklerin, güzel ahlakın, verdiğimiz zekat ve sadakaların bize bir zararı olmaz. Ama, ya ahiret varsa, bizim dediğimiz doğru çıkarsa, senin hâlin nice olur? diye sordu. Adam, biraz durdu, düşündü ve sonra: " Vallahi, her iki durumda da siz kârdasınız, ahiret varsa vay bizim hâlimize! Yolunu öğret, ben de müslüman olacağım," dedi ve müslüman oldu.
salaktır.
Tanrı varsa bile ben ona karşı dürüstüm diyen. inanmadığı halde sırf korkusu veya çıkarı yüzünden inanmış olan yazarlardan çok daha asildir.
islamiyete bok atıp, şekil yaptığını sanarak bolca olumlu oy almak isteyen, marjinal gözükme çabasıyla yırtınan yazardır.
boş insandır.
allaha inanmakla övünen yazar yoktur. onun öyle yaptığını sanan allaha inanmayan yazar vardır. hem inanç övünülecek bir şey değildir.