bugün

hayatın kaynağı çelişki değil midir zaten, bir erkeğe bağlanmak en azından?

ama yine de tuhaf bu durum, akıl almaz.
dindar kelimesini kullanmayacağım bahsettiklerim dinci çünkü, bir inanış değil bir dayatma.

allah'a inanmadan müslüman olamayacağımı söylüyorlar, başımı kapatmalıymışım hem, oruçta gerek!
hani müslümanlık güzel ahlaktı kimseyi zarar vermemek? üzmüyorum kimsecikleri ve yalan da söylemiyorum ama inanmıyorum...

şart mıdır müslümanlık için allah'a inanmak?
Müslümanlığı / islam'ı bir akım zannetmek.
(bkz: emo)
(bkz: apaçi)
(bkz: imanın altı şartı)
allah a inanmadan müslüman olunacağını sanmak kadar saflıktır.
zira saflık örnekleri çoğaltılabilir

(bkz: ıslanmadan yüzmek)
(bkz: hareket etmeden koşmak)
(bkz: beyaz)
(bkz: psikopat)
isaya inanmadan hıristiyan olmak.
çocukça ben burdayım diye çırpınan ergen önermesi.
hasta mısınız?
kabız mısınız?
bu kadar içi kompleksle şişmiş bu kadar gerilmiş nasıl olur bir insan?

kimse bu adamların söylediklerine kulak vermiyor. anaları, sevgilileri bile sağırlaşmış bu hasta dangozlara.
kendini önemsiz hisseden ne kadar kodu bozuk pezevenk varsa, dikkat çekip hacim kazanmak için ya atatürk'e dil uzatır, yahut islamiyete.
siktirin gidin tedavi olun.
iyice boku çıktı sözlüğün. nerde okumamış, cahil alayı burda. ne bu şimdi? nasıl bir başlık bu böyle? amacı, savunduğu şey ne? müslüman olmanın ilk şartı kelime-i şahadetin önce bir anlamını öğrensende sonra başlık açmayı denesen. saçmalığı görünce yeni yetme olduğunu anladım ki yanılmadım da.
doğrudur.

müslüman'lığı beğenmeyen, belki içindeki çelişkileri görümüş ya da yobazlardan canı sıkılmış kişinin nedense bir türlü "ben müslüman değilim" diyememe cesaretsizliği bu doğruluğu eleştirmesini sağlar.

götün yiyorsa (-ki anne baba, eş dost akraba baskısı da var) "artık müslüman değilim" de. allaha inanmayan bir müslüman çok komik geldi bana. yani hanım kızımız yeni bir din arayışında, başını örtmediği için allaha inanmadığını falan sanıyor ancak müslümanlıktan da vazgeçemiyor.

biraz araştır be anacım, biraz zihnini açık tut, sikerler valla bu devirde adamı. ayar manyağı yaparlar.

kamiksin zilli!

ama down sendromlu olabilir, gülmeyin.
allah'a inanarak müslüman olduğunu zanneden insanlar vardır birde. bu bahsettiğim durumdan hallice.
akıl var mantık var, müslüman olmak kulluk demektir. kulluk ettiğin varlığa inanmıyorsan nasıl o'na kul olabilirsin ki? ha müslümanım diyebilirsin, diyebilirsin ama müslüman olmazsın çünkü müslüman olmanın temeli zaten allah inancından geçer. imandan geçer. allah'a inanmak da imanın ilk şartıdır.
belki de islama en zarar veren şey olan şekilciliğin en büyük tabularındandır.
(bkz: ne içtiysen ondan istemiyorum)
eğer kuran'a inanıyorsanız orada geçiyor,müslüman olmak için allahın varlığına ve birliğine inanmak ayrıca hz.muhammedin allahın kulu ve elçisi olduğunu kabul etmek gerekiyor.
inanç kavramînın sorgulanması gerektıgı durum.
bu başlıktan sonra müslüman olunacağı ya da kalıcağını sanmak .
(bkz: yazari kaale almamak)
(bkz: alakaya maydonoz)
müslüman da olmayıver kardeşim daa.senin gırtlağını sıkıp da zorla müslümansın mı dediler. sen kafayı böyle şeylerle yorma, gez dolaş,kış havası zihnini açar belki.
kuran-ı kerimi okumadan yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ergen önermesi.
(bkz: sözlük troll kaynıyo)
olmayacak durumdur.

gülüm sen allah a inanmadan olsan olsan ateist olursun. o da senin tercihin tabi.
(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: islamın 5 şartı)
müslümanlığın temelini oluşturan Kelime-i Tevhid'i öğrenmesi halinde gerçeği daha iyi görecek beyni sulanmış yazar önermesi.
böyle bir başlığı okuyan ve sözlük hakkında bilgisi olmayan insan bizler için neler düşünür?

lütfen formatımızı korumak için biraz gayret sarf edelim ve beynimizi kullanmayı deneyelim.

bir dine inanmak-inanmamak sorun değil. bir şeye karşı çıkmak-kabul etmekte sorun değil. asıl sorun bilgisizce yapılan katılımlardır. sözlük bilgi formatından çıkıp adeta deliler kulubüne dönüştüğünü görelim.

lütfen.
kesinlikle bu ıslak olmayan bir suyu aramak gibi bi şey evet.