1. 1.
    alkol bi çok insan için gösterge olarak kullanılır. 35-40 yaş üzerindeki beylerde 'erkeklik' göstergesi, ergen yaşlarında ki erkekler de 'ben oldum' göstergesi, yine aynı dönem kızlarda ise 'özgürüm' demek için kullanılır.

    bir söylem yerine kullanıır alkol. görüntüsü konuşturulur. özellikle yılbaşlarında hele, görüntüsü fazlasıyla kullanılır. şişe ele alınır eblek bir sırıtışla fotoğraf çekilir. kalbuki o şişe bulunduğu ele hiç yakışmamıştır. sonuçta o şişenin içinde içki içilebilmeyi beklemektedir, onun için üretilmiştir. fakat şişeyi eline alıp eblek eblek sırıtıp fotoğraf çektiren adam koklamayla bile suratındaki organların yeri değişecek kapasitededir çoğunluklar. kaş göz yer değiştirir, ağız yayvanlaşır falan. enteressandır. bir şey demek için kullanılır şişe, ya da bardak ağıza götürülürken çekilen resim. ne demek istenir ama ya da denmek istenen şey denir mi, onu bilemedim. bir de hani kendini tatmin etmek amaç çoğunlukla ama bu işlemi yapanlar hiç bir zaman o resmi kendileri için çektirmiş olamzlar. hani arada açıp bakarım falan diye çektirmelzler. bir de bu resimler paylaşıır. malum facebook var, twitter var. heömen bir gün sonra ilk iş fotoğraflar paylaşılır.yorumlar yapılır. 'akşamdan kalmayım' triplerine girilir.

    sonuç oalrak içki, içki şişesi gerek fotoğraflarla olsun gerek bulunulan ortamda yaş, konum, mevki, rütbe ne olursa olsun, bir şeyler anlatmak için kullanılır çoğunlukla da anlam yerini bulmaz aptal olunduğuyla kalınır.
    ... maddox