bugün

c. bukowski'nin söylemiş olduğu bir sözdür. şöyleki: alkol, bu dünyaya gelmiş en muhteşem şeylerden biri muhtemelen, beni saymazsak tabii ki. evet bu dünyaya gelmiş en muhteşem iki şeyi sağladık. işte iyi anlaşırız ben ve alkol. çoğu insan için yıkıcıdır, ben onlardan biri değilim. en yaratcı yazılarımı sarhoşken yazmışımdır. kadınlardan bile, ben biraz çekingenimdir sevişme konusunda, bu yüzden alkol bana cinsel olarak daha özgür olma olanağı sağlamıştır. alkol özgürlüktür benim için, çünkü ben esas olarak içine kapanık, mahçup biriyim. oysa alkol bana bir kahraman olma, pervasızca işler yapıp uzay ve mekanda uzun adımlarla yürüme fırsatı tanır. bu yüzden seviyorum, evet.
(bkz: ağzından bal damlıyor)
(bkz: hem de ne bal)
iliklerime kadar katıldığım bukowski onermesi! kendi roportajlarında her zaman alkolu oven, hatta direk sarhos cikan bukowski, elinden sarabını hic dusurmez!
(bkz: ramazan dolayısıyla kapalıyız)
(bkz: alkol bütün kötülüklerin anasıdır)
(bkz: ama kafası çok güzel)
en muhteşem şeylerden biri olabilir fakat en muhteşemi katiyen olamaz. Dünya'ya gelmiş en muhteşem şey kadınlardır çünkü.
" alkolün dünyaya gelmesi " gibi bir sorunsalı barındıran cümledir.

ve alkol dünyaya gelir...

- ıhhh ahhh!
* ingaaaa
+ hayırlı olsun, nur topu gibi bir alkolünüz oldu.
alkol dünyaya gelmiş en muhteşem şeylerden biridir fakat cehenneme gitmek için de bundan iyisi düşünülemez diyebilinecek olay.
(bkz: alkol bütün kötülüklerin anasıdır)

(bkz: ana gibi yar olmaz)
doktor: bundan sonra alkol kullanmayın karaciğer akciğer namına bişey kalmamış
malum sahış: dünyadaki en muhtesem seydi ama
doktor: en muhtesem sekilde .mınaza koymuş ama.
''bir eşeğin önüne bir kova su, bir kova da rakı koysan, hangisini içer ve neden?'' sorusunu aklıma getiren sav.
(bkz: başlığına gurban olduğum)
(bkz: sarap dunyaya gelmis en muhtesem seylerden biridir)
(bkz: kırmızı sarap)
tıp alanında kullanılmasından da bellidir ki belki de insanlık tarihinin en iyi 20 buluşu arasına rahat girer. yeri gelir yaranı temizler, yeri gelir ruhunu temizler.
öncesinde kumar vardır.