1. 1.
  Türkiye'nin en büyük reklam ajanslarından biridir. Fritolay, Mercedes, Hayat Kimya müşterileri arasındadır.
  2 ... miksaj
 2. 2.
  haluk sicimoğlu isimli Türkiye'nin önde gelen stratejistlerinden birinin ortağı olduğu, Maslak'ta müthiş mimarisi olan bir binaya sahip, içinde ajansa ait bir köpek ve ajans isminin başındaki Alice isminin burdan geldiği söylenen yer.
  1 ... zookeeper
 3. 3.
  2005 verilerinde dunya da en çok kazanan 2. ajanstı hatırladığım kadarıyla. mercedes ve pepsi gibi sektorun de dev isimlerle çalışıyorlar. maskotları olan alice adındaki terbiyesizlik abidesi köpek-fare kırması bir hayvana da evsahipliği yapan ajans aynı zaman da. ozellikle 2. katında ki taş hatunlarıyla göze ve ruha hitap edebilmeyi çok iyi beceriyorlar*.
  1 ... libertad
 4. 4.
  piyasada pek sevilmeyen, ne çok yakışıklı erkeklerin ne de çok güzel kızların olduğu, bildiğimiz türk insanlarını barındıran, iyi işler yapmaya çalışan, kimi zaman yapan, ama bir şeylerin eksik olduğu ajans, ve de artık bir kreatif direktörü olmayan ajans.
  ... simonef
 5. 5.
  Çalışanlarına Türk kahvesini yasaklayan ajans.
  ... jai guru de va om
 6. 6.
  --spoiler--
  mediacat, virtua araştırma ve 1990 yılından bu yana reklam sektörünün öncülüğünü yapmış, türkiye'nin önde gelen marka ve kurumlarına hizmet veren alice bbdo reklam ajansı oldukça ilginç ve bir o kadar da önemli bir çalışmaya imza atıyor. "türkiye'nin aklını okuyacağız" sloganı ile yola çıkan alice bbdo, 2012 yılı boyunca gündelik hayatın farklı alanlarına odaklanarak türk kültürünün kendine has davranışlarını, olaylara tepkilerini ve bakış açılarını inceleyecek. yapılan araştırma sonucunda, marka tercihlerini belirleyen etkenler ve yaşadığımız kültürün tüketim kalıplarını nasıl belirlediği ortaya konacak.

  2012 yılı boyunca bbdo, virtua ve mediacat'in günlük hayatı göz önünde bulundurarak "flört", "türk imgesi", "güzellik" ve "şişmanlık, sağlık ve gençlik", "çalışma ve para", "kalite ve mükemmellik", "alışveriş ve lüks", "yemek ve alkol" başlıklarından oluşan toplam 8 ana konu üzerinde ayrıntılı bir araştırma yapılması kararlaştırıldı. elde edilen bulguların etkili bir iletişim ve pazarlama stratejisinin nasıl olması gerektiği yönünde kaynak niteliğini taşıyacak olması açısından büyük önem taşıyor.

  konu hakkında bilgi veren, alice bbdo stratejiden sorumlu ajans başkan yardımcısı haluk sicimoğlu araştırmanın son derece önemli olduğunu belirterek şunları söyledi : "ajans olarak önemli bir çalışmaya imza attığımızı düşünüyoruz. türkiye çok genç ve dinamik bir toplum. dolayısıyla davranış biçimleri hızla farklılaşabiliyor. bu araştırma sonuçlarıyla kendimizi daha yakından tanımış olacağız. elde ettiğimiz verilerin pazarlama ve raklam sektörü kadar tüm türkiye için önem taşıdığını düşünüyoruz."
  --spoiler--

  1-flört; gençlerin en büyük sorunu "tanışamama" çıktı. lütfen (bkz: tanışamamak)
  ... byoser