bugün

(bkz: ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi)
vicdanı kurumuş piçlere ali ismailin annesini gösterin, babasının olduğunu söyleyin. olmadı ölmeden önceki fotoğrafını gösterin. biliyorum tüm bunlar vicdansızlara yetmez, siz ki var oldukça "büyümez ölü çocuklar"

"ALI ISMAIL KORKMAZ"
devlet eliyle öldürülen. 19 yaşındaki çocuk. devletin hayallerini bile kaldıramadığı dünya hakkında bir düşüncesi olan bunu dile getirebilen bir adamdı. ne diyeyim öldürdüğümüz insanların kanında boğulun.
Birileri polise taş atarken öldü, olsun demiş. Devlet devlet değil ki vatandaşı vatandaş olsun. işine gelmeyeni öldürür, paralelleştirir, sürer. işte böyle bir devlet bizimkisi.
deniz gezmişleştirilmeye çalışılan başka bir ateist ve vatan haini, risklerini bildiği, antidemokratik bir eylem yaparken gümbürtüye gitti hepsi bu.
bomboş bir sokaktan tek başına geçerken, elinde sopalarla bekleyen korkak, şerefsiz, ciğeri beş para etmez muhafazakar kılıklı haysiyetsizlerce darp edilerek öldürülmüştür.

işte muhafazakar vicdanı ve ahlakı böyle bir şey. tek başına sokakta yürüyen (kendisine saldırmayan, eylem yapmayan, slogan atmayan) 19 yaşında bir çocuğa elinde sopalarla 5-6 kişi saldırıp öldürene kadar dövmek, sonra da "ohh iyi olmuş zaten inançsızmış" diye sevinmek bunların ahlakı!

mısır'da da aynı bok, suriye'de de, türkiye'de de, israil'de ve abd'de de. bu yavşak muhafazakar pislikler yer yüzünden silinip atılmadığı sürece dünya yaşanır bir yer olamayacak.

kendi analarının, babalarının, kardeşlerinin başına aynı şey gelirse bir gün, bir kaç şerefsiz toplanıp bunları darpederse ne hale gelecekler, o pis dinci suratları ne hale gelecek merak ediyorum. bunlara beddua etmek bile gereksiz, allah belalarını vermiş zaten...
haince ve korkakça öldürülmüş 19 yaşında bir gençti kendisi. dili, dini ne olursa olsun öldürülmesine sevinen ben müslümanım demesin.
19 yaşında gencecik bir fidan. yerde yatarken kuduz köpeklerin tekmeleriyle vahşice öldürülmüş bir fidan o.

bunu öldüren insanlar muhafazakar kesilmekte sağa, sola din ve ahlak dersi vermekteler işte.

rahat uyu alim.
unutursak kalbimiz kurusun.
o çok sevdiğin statta senin adını hep anacağız rahat uyu.
Ali ismail korkmaz, fenerbahçe yıkılmaz.
19 yaşında hayata veda etmek zorunda bırakılmış bir fidan. insan ne ile yaşar? umut ile, düş ile, merhamet ile, vicdan ile yaşar. bu çocuk benim vicdanım. belki yaşlarımız yakın diye, belki başka bir sebepten. içim sızlıyor alim. yüzüne baktıkça, abinin yazdıklarını okudukça içim kanıyor. insan tanımadığı bir insana bu denli ağlar mı? gözlerimizin önünde katlettiler seni alim. gözlerimizin önünde katillerin elini kolunu sallayarak dolaştı. sen gözlerimizin önünde yitip gittin. sen bizim vicdanımızsın. sen bizim bitmeyecek olan türkümüzsün. sen bizim özgürlüğümüzsün. bugün keşke senin için adalet istemek yerine bizzat seni isteyebilseydik. bir kez olsun karşımızda dursaydın. o güzel bakışlarınla yüreğimize işleseydin canım kardeşim. insan tanımadığı birine kardeşim der mi? der alim der. biliyorum ki zamanı gelecek senin ruhunla özgürlük türküleri söyleyeceğiz meydanlarda. rahat uyu kardeşim, bari yattığın yerde rahat uyu. vicdanımız, özgürlüğümüz, alimiz, kardeşimiz, sevdalımız. rahat uyu. kardeşlerin, yoldaşların hep burada. belki başka bir yerde, başka bir zamanda karşılaşırız be alim. rahat uyu.

Ölenlerin adını unutma türkülerin, meydanların.

http://www.youtube.com/watch?v=igNhzEiKBA0
kardeşim, öldürüldün ve ne zaman bir resmine baksam tüylerim diken diken oluyor gözlerim yaşarıyor.

arkandan hakaret edenler var, o kadar çok seviniyorum ki okudukça yazdıklarını. bunlar gibi orospu evlatları umarım hiçbir zaman senin hakkında süper adam yazmazlar. umarım hiç bir zaman bunların iyi olarak bahsedeceği bir adam olmam.

sen korkmadın, onlar korkuyorlar, allahlarından tayyiplerinden ama en çok da insanlıktan barıştan kardeşlikten sevgiden korkuyorlar. hem de it gibi korkuyorlar. ondan güçlünün yanında memeye koşan enikler gibi vikvik ederek bekleşiyorlar.

halkın adaleti vardır, merak etmeyesin.
Seni hiç tanımıyor, görmemiş, bilmiyor olsam dahi seni seviyorum ve yalnız değilsin...
korkusuz, gururlu ve cani insanlarca katledilmiş kardeşimizdir. Bu şiir sana kardeşim:

Kömürden elmasa varmak için çıktığım yolda
elmastan yola çıktığımı unutmadım:
Yangınsa sonumda yazılan,
orada yazacağım an gelmeli de.
Birer kıvılcım olsun harflerim,
her kelimemi yalım dili taşısın - öyle bir ateş ki
içinde içimde tutuşmuş bir karanlıktan kana kanaya içsin herkes istedim.

(bkz: ars poetica)
kısa çöpü çekmiş bahtsız bedevi.
gezi'nin buruk yüzüdür. hani diyorlar ya 10 yıl sonra gezi hatırlanmayacak diye, 30 yıl sonra bile kendisinin fotosuna bakınca duygulanacak milyonlarca insan var işte bu ülkede.
bir hiç uğruna ölüp,kahraman ilan edilmiş adam...açıkçası ölüsü arkasından demogoji yapanlara iyi malzeme olmuştur.
Düşman da olsa insandır rahmet gerek.
bugün güvenlik nedeniyle kayseri'de davası görülen, yaklaşık 2 bin polis, 2 TOMA ve bir polis helikopterinin görevlendirildiği, 19 yaşında devlet elinde ölen, davasında sanık avukatlarından birinin uyuduğu, ülkemizde adaletin mışıl mışıl uyuduğunu bir kez daha gözümüze sokmalarını sağlayan genç.
türk polisimizin şanına leke sürmeye çalışan zat. daha doğrusu onun üzerinden sürülüyor bu lekeler. kendisi de bunu isterdi eminim.
bu topraklardan nice yiğitler, onurlu insanlar, devrimciler geçti... ama senin gidişin en çok koyan oldu bana. neden bilmiyorum... o kalleşçe vurulduğun güne kadar adını da duymamıştım.

şimdi ne zaman insanın taaa şurasına işleyen gözlerini görsem, burnumun direği sızlar. seninle ilgili haberleri, yazıları okuyamaz oldum.

"hesabını soracağız..!!" gibi hamasi laflar etmek istemiyorum. soramıyoruz çünkü... bu yüzden mutsuzuz sürekli. deniz'in, erdal'ın, hrant'ın da hesabını soramadık. ama unutmadıkta. sana veripte tutabileceğim tek söz şu olur sadece:

unutursam yüreğim kurusun canım kardeşim...
sözlükte bir çok orospu çocugunun oldugunu kanıtlamış kişi. arkasından nasıl oluyor da bu kadar densiz konuşabiliyorsunuz şaşkınım.

katillerin yüzlerini gizledigi mahkemelerin uyudugu yüzlerce kişinin yanında oldugu genç.
Mahkemesine ikibin polis iki toma ve bir helikopterin katıldığı gençtir. Dirisinden korkmadıkları kadar ölüsünden korkuyorlar.
ne diyeyim ali sana, dövülerek oldurulmek pisi pisine serefsizler alcaklar. provakotorlerin hayalperest solcularin da a.ina koyayim. polisle catismak ne amina koyim devletle catismak ne. bu cocuklarin kanina iktidar ne kadar girdiyse bu serefsizlerde o kadar girdi. ben yaptigi pisligi el ele verip toplayan gencleri istiyorum. tarihten okudugu devrimlerin hayalleriyle hukumeti dusurebilecegini sanan salaklari hainleri degil. bizi dinimize milliyetimize takimimiza gore param parca ettikleri su gundenlerde kardes olabilmistik. demegoji yapan sagcilari siktiret sabit fikirli onlar sen anla beni esitlikci kardesim siddetten siyril siyril ki halkta arkanda durabilsin. su militanlari atin aranizdan artik.
vefatından zerre kadar üzüntü duymadığım vatandaşımız.

her gün binlerce eş dost ölürken, onu kutsallaştırmak gerzeklik.
katillerinin adı değişti. kahraman türk polisiydi, illegal devlet oldu. kendisinin adı hep aynı kalacak, asla da unutulmayacak.
peygamber efendimize hakaret ettigi twittleri gördükten sonra tekrardan gebertildigi videoyu izledim ve icimin yaglari eridi. peygamber efendimize ve müslümanlara hakaret etmis capulcudur. ha birde 19 yasindadir *