bugün

zeki muren in bildircin yagmuru isimli siir albumunde yer alan siir.

ben ne yahya kemal'im
ne orhan veli
ben zeki muren'im
zannederim iyi şarkı okumaya çalışırım
bu benim bir hobim iddiam yok
ama siz severseniz mutlu olurum
bahtiyar olurum

alfabem 23 e indi
tüm anılarım kaf dağı'nın ardında kaldı
duygularım bir gece kuşunun gözleri
yel üfürdü, sel götürdü, kor aldı
ne'm varsa bu mor dunyada sevmekten öte
balçık çöktü göz pınarlarıma
içimin en derinlerinde sarı yapraklar
dünler güne, günler düne, hepsi yarına
onlar da beni bırakacak..

hatıralar arka odaya yığılmış
hatıralar benden uzak
bana yakın
içimi kavurur her sabah bir kez
karşı minarede titreyen ses

tüm anılarım kaf dağı'nın ardında
kanım bile benim değil artık
duygularım bir baykuş kanadına sindi
alfabem 23 e indi
zeki müren'in hayatında unutamadığı bir erkek için yazdığı ve seslendirdiği şiir. alfabesinden eksilen 6 harfin bir isme ait olduğu iddia edilmektedir.

kısa bir araştırma ile zeki müren'in alfabesinden eksilen 6 harfin olabilme ihtimallerinden biri: (çünkü şiir yazandan başka hiç kimse şairin o şiiri kime yazdığını bilemez)

kaynak: http://www.kaosgl.org/node/488

--spoiler--
alıntı metin: o anlattı. zeki müren bir konser ya da tedavi için amerika'ya gitmiş. otelde kalıyor. bizimki de otele gitmiş gecenin bir vakti masasına oturmuş. hoş sohbet filan. o zaman anlatmış zeki müren. daha tam şöhret olmadan pilot bir sevgilisi varmış. müthiş bir aşk. ancak zeki'nin önü açılınca adam bırak demiş sahneyi, bunları, gel benimle birlikte yaşar gideriz. olmaz, cevabını verince ayrılmışlar. sonra zeki müren, zeki müren olmuş. yıllarca izlemiş pilotun nerede olduğunu, ne yaptığını filan. en son izini kaybetmiş. son 10 yılı pilotun hasretinin ayyuka çıktığı zamanlarmış. (yine öyle anlatmış zaten). korkunç bir pişmanlık ve hasret. keşke dinleseydim. para, pul, şöhret, nam hepsini bıraksaydım. hiç bulamadım onun gibisini diye anlatırmış. birkaç yaşlı geye sordum, doğruluyorlar. onun hasretiyle öldü ve aşık olduğu tek insandı diyorlar. yalnızlık, pişmanlık, acı, hasret dolu şarkılar hep onun içindi, diyorlar
--spoiler--