bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  mısır doğumlu yonetmen, 3 yasından beri sydney'de yaşamakta. 17 yaşında avustralya film ve televizyon okulu'na kabul edilen Proyas, ilk yılında çektiği "Groping" adlı kısa metrajlı filmle dikkatleri çekmeyi başardı. film, londra film festivali en iyi kısa film, sydney film festivali en iyi kısa film ve melbourne film festivali boomerang ödülü gibi uluslararası ödüllerin sahibi oldu.
  1 ... rurouni kenshin
 2. 2.
  avustralyali yönetmen.. mısırda doğmuştur, sydneyde büyümüştür.. biLim kurgu daLında iLerLemiştir.. bu tarzda fiLmLer çekmektedir.. en tanımış fiLmLeri dark city(gizemLi şehir) ve ı robot(ben robot)tur..
  ... tucimania
 3. 3.
  tam bir rock-opera olan muhtesem the crow dan sonra citayi dahada yukseltip dark city yi cekmistir. insanlardaki matrix cilginlini gorunce, zeondan once dark city vardi, diyesim geliyor.
  1 ... how i learned to stop worrying
 4. 4.
  şu sıralarda 2009da gösterime girmesi planlanan Silver Surfer filminin yönetmenliği için görüşmeler yapmakta.
  ... zebellah
 5. 5.
  the crow ve dark city i çektikten sonra 10 yıl civarı bir süre ortalıktan kaybolan adam. sonra büyük bir stüdyo filmi çekerek bütün efsaneyi bitirmiştir. zaten brandon lee yi öldürenin de aşağı yukarı bu olduğundan eminim.
  ... balon
 6. 6.
  Silver Surfer filmini yöneteceği kesinleşen yönetmen.
  ... zebellah
 7. 7.
  yeni projesi knowing için:
  http://www.sinemaestro.co...w&id=495&Itemid=1
  ... myhosh
 8. 8.
  Çok sevdiğim the crow filminin yönetmeni. Yeni filmi gods of egypt çok kötü eleştiriler aldı söyledikleri kadar kötüyse geçmiş olsun. Knowing filmi de epey kötüydü bu film de kötü eleştiriler aldı daha izlemedim ama cidden bu kadar kötüyse istediği bütçeyi bir daha zor bulur gibi. Zaten 4-5 senede bir film çekiyor iyice açar mesafeyi.
  ... aveda