bugün

saatte 26 km hızla sakız çiğneme gücündeki mamchester hocasının ağzındaki sakız olmak, hiçbir sakızın istemeyeceği bir davranıştır. kameralar ne zaman alex fergusona odaklansa dikkatimiz hep o yöne çekiliyor. o sakıza.. fergusonun yanında yedek bi sakız var mı yok mu diye endişelere kapılıp, eğer yoksa tedirgin olup o sakız için üzülüyoruz.
3-3 biten manchester united-galatasaray maçı esnasında bogazına kacan sakızdır.
(bkz: söyleyenlerin yalancısıyım)
(bkz: first neo-gun) *
(bkz: tigana Nın kürdanı)
gören kişiye ''ulen kendimi bildim bileli bu herif, mahalledeki halime abla gibin çeviriyo sakızı, yoksa buna o 'sir' unvanını, sakızcılar birliği mi verdirtti ula?'' dedirten enteresan durum... hiç de bitmez, kimse kalkıp da maç esnasında alex ferguson'ın sakız değiştirdiğini görmez, göremez; mümkün değildir.
- sir alex ferguson bu haftaki mağlubiyeti neye bağlıyorsunuz?
+ kaybolmayan sakız istiyoruz
- ...
+ bak yine kayboldu aq
muhtemelen turbo sakızıdır.12 yaşımdayken bayağı revaçtaydı bu sakızlar.aradan 15 sene geçti adam hala çiğniyor.
(bkz: patlıyorum hacı sakız ver)
20 yıllıktır.
(bkz: allah sabır versin) *
(bkz: çıkar ağzındaki baklayı)
20 senedir aralıksız çiğnediğinden okunup üflenmiş olduğunu düşündüğüm sakızdır. türkiye'de olsaydı ve iki maç ard arda kaybetseydi direk orospu damgası yiyip gönderilirdi. var bu sakızda bir hikmet sevgili yazar.
alex ferguson isimli insan tarafından, cak cak çiğnenip, adamı çileden çıkaran sakızdır. sakız bahane, sinir olunan ferguson insanıdır.
rakip teknik direktör kızınca fergusona dönüp ulan ne orospu adamsın söylemini kullandırtacak türden bir varlıktır. çeyrek yüzyılı aşkın süredir o ağızdadır, sakız sakız olalı böyle aşk ve şevkle çiğnendiği bir ağız olmamıştır.
galatasaray'ın m. united'la 3-3 berabere kaldığı(kubilay'ın mubilay'ın gol attığı maç) maçta da ağzında aynı sakız vardı. o sakızı aldığı bakkal yıllar yıllar önce öldü, o sakızı imal eden fabrika iflas bayrağını çekeli asır oldu. ama o sakız hala ferguson'un ağzında. ilk günkü gibi berbat, ilk günkü gibi kekremsi. uyurken bile sakızını çıkarmayan sir, bu başarısını sakızına borçlu.
o sakızı yıllardır çiğnemekten pitbull çenesine kavuşan alex ferguson, bbg melih gibi ağzındaki sakızı adeta yaşayan bir halk sanatçısına da ilham vermiştir.

tanım: orbit markadır.
yıllar yıllar önce manchester united-galatasaray maçını televizyonda beraber izlediğimiz bir galatasaraylı dostumuz ekranda sir alex ferguson'u sakız çiğnerken görünce "o sakızı çıkarda gel benimkini * çiğne" şeklinde feveran etmiştir.
manchester united'in alt yapısında yetişmiştir. benim takdir ettiğim konu ise başka, birader adam gelmiş 70 yaşına hala sakız çiğneyebiliyor. ulan ben bu yaşımda dolgu düşecek korkusundan bir falım çiğnemiyorum. adamın sağlam dişçisi var demek ki.
gotumden* aldıgım son duyumlara gore ya sulugöz yada şıpsevdiymiş. yeni haberler geldikçe sizleri bilgilendiricem.
muhtemelen ferguson'ın tek besin maddesi. artık şişirip şişirip patlatmasını bekliyoruz.
(bkz: dişine de bakar falına da)
falım marka olduğuna inandığım sakız.hatta bu bu geceki paketin falı
alex seyirciye baksana
bjk gol atamaz anlasana
rooneyi çıkartıp berbatovu alsana
işte geldi 3 puan sana
bir benzeri için (bkz: tigana nin kurdani)
15 eylül 2009 beşiktaş manchester united maçında, eğer 90 dakika boyunca hiç değiştirmediyse ağzında ne hale geldiği çok merak edilen sakızdır.
(bkz: sir sakızı)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar