bugün

sabahtan beri sol frame den bir türlü kaybolmak bilmeyen başlık. yenilir arkadaşlar, niye yenilmesin allah allah.
2. bir kendi evini işaretleyen alevi vakası na benzeyen hadise.
insan kılığında dolaşan insanımsıların söylemidir.

ama artık ben alevilerde suç bulmaya başladım. niye biliyor musunuz?

osmanlıdan bu yana katledildiler.
cumhuriyete kadar ikinci sınıf kuldular. Savaşlarda en önde gönderilen yemdiler.
cumhuriyetle birlikte vatandaş oldular. (bu nedenledir ki alevilerin evinde ve cem evinde atatürk fotografı eksik olmaz)
atatürk sonrasında sistemli bir şekilde yıpratıldılar. iftiralara maruz kaldılar.

son zamanlarda "pkk barışa razı ama içlerindeki solcu-alevi kesim izin vermiyor" propogandası yapıyorlar.
terörist kürtler (buna da karşıyız tabi ki genellenmemeli) imajını alevilere yıkmaya çalışıyorlar.

tüm bu ibneliklere rağmen bu insanlar hala isyan etmiyorlar.
hala (cemaat örgütlenmesi gibi) örgütlenmiyorlar.
hala kendilerine uzatılan her elin "dost eli" olduğunu sanıyorlar.
hala insanların "eline, diline, beline" sahip olabileceğine inanıyorlar.

----

insanlara inandığınız için suçlusunuz aleviler.
gönül insanı olduğunuz için, kalp kırmaktan imtina ettiğiniz için suçlusunuz.
kültürünüze bağlı olduğunuz, yozlaşmadığınız için suçlusunuz.
hakkınız olanı almadığınız için suçlusunuz.
orospu çocuklarına hadlerini bildirmediğiniz için suçlusunuz.
insanlık dışı, onur kırıcı, söylem.
Küfredene kafir denir.
Sen alevilere küfrederek alevilerimi kötüleyeceğini sanıyorsun?

Ahmaklığın dibi olan söylemdir.
Insan insandır dil, din, ırk ayrımı yapanla yemek yemeyi birak aynı ortama girilmez.
toplumda bir çok kesimde yaygın olarak kullanıldığına emin olduğum bir söz. hiç unutmam ilkokulda bir arkadaşımla eve geldik annemin hazırladığı yemeği yedik. ertesi gün 10 yaşındaki çocuğun aklını nasıl karıştırdılarsa ' mert ben dün sizde yemek yedim diye annem bana çok kızdı siz aleviymişsiniz annem bi daha size gitmememi ve sizde veya senin ısmarladığın herhangi bir şeyi yemememi söyledi' lafını duyduğum gün toplumda böyle saçma düşüncelerin olduğunu ilk öğreniş günüm olmuştur.
bu lafın neresinden tutsanız iğrenç. ama asıl iğrenç olan bir şey daha var şu son olaylara bakıyorum da, suriyeli katil teröristlere sahip çıkıldığı kadar bu ülkenin aydın insanları alevilere sahip çıkılmıyor. yazık.
alevilerin yaşam tarzıyla kendine sünni diyenlerin bu ithamlarını duydukça sünniliğimden utanıyorum ve tez zamanda allah'tan bu utancı yaşatanları iyi veya kötü bir şekilde temizlemesini diliyorum. tabi kötü şekilde olması daha büyük bir tercihim ama allah'ın işine karışılmaz.

tanım: cümlemde bahsi geçen "itham".
Utanç verici söylem; ben bu zihniyetteki insanlarla aynı havayı soluduğum için utanıyorum vesselam!
böyle düşünenler itin atın b.... yesinler.
mezhepten once karsisindakinin insan oldugundan ve insan olmanin ne demek oldugundan bir haber insaniyetten uzak hasiyetsiz dürzü söylemidir. bu hayatta en sevdigim insan alevidir. onemli olan insanligi her zaman on planda tutmaktir hayvanligi degil.
not: hayvanlardan da ozur diliyorum, sadece lafin gelisiydi.
ağzı yerine götüyle konuşan piç adam lafı.

öncelikle belirteyim alevi değilim. merak edenler için: safkan çeçen.

yıllardır bunun elinden yenmez, bunun evine gidilmez, bununla selamlaşılmaz şeklindeki tüm nifakçı laflarına tamah ettik. birbirimizi kestik yaktık. ne var elimizde? fakirlik ve ayrışmış bir insan topluluğu. diyecek başka da bişey yok. hayırlı olsun... ayrıca bu adamın bir öğretmen olması ne kadar acı. benim çocuğum asla bu solcu, bu sağcı, bu alevi bu sünni diye insanlar hakkında hüküm vermeyecek. en azından bu mutluluk verici.
diyenin dinini inancını soyunu sopunu sorguladığım olay. gel ben sana kendi ellerimle yediriyim öyle konuş.
Doğrudur içki katabilirler.
bir yerlerden acele olarak osman baydemir temin edip hassiktir diyorum diyerek cevap verilmesi gereken yobaz inancıdır.
çok iyi yemek yaparlar , dini boyutuna bakmam , ayrım da yapmamalıyız .
ayıptır, terbiyesizliktir. yüce dinimiz bunu emretmez, yani kişileri böyle dışlamayı.
Ramazanda gözümün önünde bir koyun indiren bu hıyarların elinden yemek yiyen salaktır.
tanım: saçmalık
lan hayatım boyunca yediğim en güzel yemek onların ellerinden çıkmış, peygamber gelip yeme dese gene yerim.
doğrudur. kimsenin elinden yemek yenmez. ondan dolayı tabak icat edilmiş. mal mısınız nesiniz.
Fikir özgürlüğü. Yemez, yemez... NOT : Ben yiyorum gencler.
katıldığım önerme.
alevinin elinden bok olsa yenir. alevi demek ali'den demektir. bütün sunniler alevidir. hazreti ali peygamber efendimizin damadı vekili ve birinci dereceden akrabasıdır. zihniyetinize sokayım.
bir söz. yemek demişken biri yapıp getirse de yesek. alevi malevi vallaha farketmez. çok acım lağn şuan.
(bkz: sen gel hele gel) ben biliyorum sana ne yedireceğimi.