bugün

herhangi bir provokasyon ya da saldırı amacı taşımayan başlıktır öncelikle belirtmek gerekirse. sadece biraz önce şahit olduğum bir olaydan dolayı ciddi manada kafam karıştı ve sözlükteki aleviler'den bilgi almayı da istedim.

aleviler'in inancına sonuna kadar saygım var, birlikte yaşadım aynı yerlerde bulundum evlerinde kaldım herhangi bir kötülüklerini asla görmedim.

biraz önce alevi bir arkadaşım charlie hebdo'nun yayınladığı kapaktaki kişinin * kafasının erkek cinsel organı şeklinde çizilmesine gayet hoşnut bir şekilde yaklaşıp, güldü. herhangi bir alınma ve rahatsızlık hissetmedi. fikir özgürlüğüne ve basına karşı herhangi bir garezim yok ne halleri varsa görsünler, kendim açıp okumam gerisi ilgilendirmez. fakat bu arkadaşım ateist falan değil baya alevi. hz ali'ye hakaretvari bir şey söylesem çıldıracak bir tip.

aleviler'de hz. muhammed * değersiz bir özne midir ya da hz. ali'den sonra mı gelir. keza öyleyse hz. ali'nin öbür tarafta bundan hoşnut olacağını mı düşünüyorlar. lütfen beni aydınlatın.