bugün

farklı halk ve kültürlerin inanç değerlerine saygı duyduğundandır efendim.
edit1: olması gerekendir evet, övünmüyorum bununla ancak bazılarının da bundan -belki- ders çıkarmaları için yazdım.
edit2: olmaması gereken şeylerin yaşandığı ülkemizde birlik mesajları verilmesi gerekilen yerde hadi aleviler üç iki bir gibi başlık açılırken; doğru yapılanın övülmesi, kuvvetle muhtemel akil ve saygılı insanlarımız tarafından 'abesle iştigal' olarak düşünülmesi pek de doğru düşmezdi takdir edersiniz ki.
bütün nefret suçu işleyen gruplara kapak olması gereken durumdur. bu kadar aşırı nefret birikimi olan bir platformda nefrete nefretle karşılık vermek bir hak olabilecekken, böyle yapmamayı tercih etmek şüphesiz ki övgüye layık görülmelidir. sünnileri aşağılamayıp başka insan gruplarını aşağılamak ise bir başka başlığın konusu olabilir.

not: sünniyim.
insana, insanlığa ve inançlara saygılı oldukları içindir. olması gerekendir.

bir alevi olarak benim kabem insandır.
olması gereken bir şeyi, olmadığı için dillere dolamak, bu durumun iyi bir şey olduğunu söylemek, bu ülkenin nerelerde olduğunu gösterir. bence böyle bir başlık açılması bile abesle iştigaldir.

bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir.

not: ben de sünniyim.
Alevilikte canlı ve kul sevgisi öğretilir ondandır. Ibadeti hakkı ve kulu sevmektir.

not: aleviyim.
Keşke herkes öyle olsa dedirtir.
Mezhep gibi bir saçmalık yoktur. Hepimiz Allah'a inanıyoruz pezevenkler daha ne.

Not: babam sünni. Annem şii. Ben müslümanım.
(bkz: arap sünnisi)

açılmışı var. alevi edebiyatı yapmayın. çok sevdiğiniz şeyh ismail denilen herif iran'da sünni bırakmadı be. daha insan sevgisi masalları...

insan sevgisini mezhebe bağlayan açık ve net maldır.

olmayan olaydır diyerek de tanımı yapalım.
Keserler!

Not: gerçekçiyim.
Tamamen dünya görüşlerinin dini öğretilerine doğru ve esaslı bir şekilde zerk edilmiş olmasından kaynaklanır. işe dinî boyuttan bakacak değilim ancak keşke insanı insan yapacak esaslar Alevilik gibi hak sayılmayan, hatalı bulunan bir inanış kadar işlenebilseydi Sünnilikte. Bir yesevi bir yunus emre ve nicelerin öğretileri sayesindedir Alevilerin bu tutumu.
ki büyük bir çoğunluğu yürük yani has Türk'tür.
güzeldir.

not: galatasaraylıyım.
olması gereken şey. Ayrıca başka din, mezhep, siyaset içerikli başlık da açılmamalı.
kendini bilen, kimseyi hor görmez kendisine saygısı olmayanın karşıdakine saygılı olması beklenemez.