bugün

emeklilik yaşını kadınlarda 45'ten 42'ye; erkeklerde ise 55'ten 52'ye çekti. yabancı şirketlerde olan otoyol, köprü, limanları geri aldı. "benim halkımın parası halkımın cebinde" kalmalı dedi. bütün eğitim ve sağlık hizmetlerini ücretsiz yaptı. asgari ücret iki yılda 800 euro'dan 1500 euro'ya yükseldi. ÖĞRENiM GÖREN ÖĞRENCiLERE AiT ULAŞIM VE YEMEK HARCAMALARININ DEVLET TARAFINDAN ÖDENMESiNE DAiR GELEN ANAYASA TEKLiFiNi ONAYLADI VE HAYATA GEÇiRDi..MiLLETVEKiLi MAAŞLARINI 4000 EURO'DAN 2000 EURO'YA (6450 TL) iNDiRDi,YiNE VEKiLLERE AiT OLAN RESMi ARAÇLARIN HEPSiNi SATTI,VEKiL KORUMALARINI VE ŞÖFÖRLERiNi DE iŞTEN ÇIKARTARAK BAŞKA KURUMLARA PERSONEL OLARAK YERLEŞTiRDi.BAKANLARIN ÖZEL HELiKOPTER VE UÇAKLARINI DA SATARAK PARAYI HAZiNEYE DEVRETTi.BUNU YAPTIĞINDA KARŞI ÇIKAN BÜTÜN BAKANLARINA BiRER TARiFELi EKONOMiK UÇAK BiLETi HEDiYE ETTi.DEVLETiN TÜM LÜKS HARCAMALARINI YASAKLADI VE RESMi KURUMLARDA ZORUNLU OLMADIKÇA GÜNDÜZ AYDINLATMA LAMBALARININ YAKILMAMASI DiREKTiFiNi VERDi...KENDiSiNiNDE ŞÖFÖRÜ VE KORUMASI YOK,AiLESiYLE BERABER BABASINA AiT OLAN iKi KATLI EViN ÜST KATINDA YAŞIYOR VE 1998 MODEL TOYOTA COROLLA MARKA BiR ARAÇ KULLANIYOR...ŞiMDi SORUYORUM BU ADAM SEViLMEZ Mi?...DEMOKRASi'NiN NE OLDUĞUNDAN HABERi OLMAYIP DEMOKRASi'Yi KORUDUĞUNU SANANLARA DUYURULUR.

görsel
Balık adı gibi ismi olan lider.
alexis texasla karıştırılan, yunanistan başbakanı.yunanistanda da karıştırılıyormu merak ediyorum doğrusu.
adı balık ismini andıran politikacı.

"bu sezon karadeniz çok güzel çipras yaptı"
Ampharos isimli yazarın (# 41742744) entrysine aynen katılıyorum. Diplomasi ne zaman kullanılır bu çok önemli. Güçlü devletler diplomasiye defacto dan sonra sonra baş vururlar. önce fiili durumu yaratır. Sonra bunu diplomasi ile onaylatırlar. Bakınız musul kerkük hadisesi. ingiltere musul ve kerkük'ü ateşkesten sonra defacto olarak işgal etmiş. daha sonra bu fiili durum diplomasi ile uluslararası hukuka uygun hale getirilmiştir. Kıbrıs barış harekatı kardak operasyonu, afrin harekatı da bu duruma yakındır. Henüz diplomatik başarı olmasa da de facto sağlanmıştır. De facto sağlamadan yapılan diplomasi güçsüzlük ya da güvensizlik göstergesidir. Ege denizinde işgal edilen adalarımız da bu güvensizliğe bir örnektir. Burada yunanistan de factoyu sağlamış. Diplomatik atağa geçmiştir. Yanlız şu iyi bilinmelidir ki türkiye güçsüz ve güvensiz bir ülke ( çatıştığı ülkeye göre ) değildir. Türkiye'yi yönetenler Güçsüz ve güvenilmezdirler. icraatleri bunun ispatıdır. ( afrin harekatı hariç )
Şu sıralar yürek emiş gibi atıp tutan, Suriyelileri üzerine salsak bile geri adım atıp ağlayacak olan deniz termometresi.
ülkesinde yaşamak istediğim adam gibi adam.adam kravat bile takmıyor.
heriflerin solcuları bile milliyetçi yetiştiriliyor. tipik bir yunan. evet.
"suriyelilerin yunanistan'a ulaşmaya çalışmasının sorumlusu türkiyedir" demiş kişi. e yalan mı şimdi bu amk, adam haklı! bizim uyguladığımız sığınmacı politikasını dünyada kaç ülke uyguluyor? eyvallah savaştan kaçanlara açarsın yurdunu ama serbest dolaşım verildiği nerede görülmüş iş! sonra elin yunanistan'ı bile taşşak geçip suçu üzerine yıkar böyle işte!
iki hafta sonra yunanistanda secimler var iktidardan duserken son kozlarini oynuyor.
Ada satmak için geldiğini sanıyorum. Maddi sıkışıklıktan dolayı ucuz fiyata bırakabilir. Düşünmek gerekir.
görsel
son alınan haberlere göre, boğazlara gerek kalmadan, ruslarla anlaşıp, rus ordusuna geçiş sağlama tekliflerinde bulunuyormuş. *
Adamın burnu önden cama yapışmış gibi.
iç ısıtan bir gülümsemesi var.
iyi ki dış işlerinde çalışmıyorum. Bu gülümsemeyle benden ne istese verirdim. Yaşasın tipsiz politikacılar.