bugün

Bahadır Cüneyt Yalçın'ın Mütevazı bir intikam adlı eserinde yarattığı hayali karakterdir.

--spoiler--

"Benim de tahammülsüzlüğe tahammülüm yok..." deseydi Aleksi Pavloviç. "insan olarak dünyaya gelmek başka, insan olabilmek başka."
--spoiler--

--spoiler--
“Pirincin içindeki taş gibi hissediyorum” dedi Aleksi Pavloviç, “Beni arıyorlar ama dışlamak için.”

--spoiler--

--spoiler--
“sen çile de, ben imtihan” dedi aleksi pavloviç. “her tesla’nın bir edison’u vardır.”

--spoiler--
bahadır cüneyt yalçın'ın aforizmalarıyla ünlü karakteri.

--spoiler--

“Makas atma dostum makas al” dedi Aleksi Pavloviç. “Letafetten felaket çıkmaz.”

"ya elektrik kesilince ya da aşka düşünce gelir aklına” dedi aleksi pavloviç. "yo mum değil, bu herkese oluyor mu diye pencereden bakmak.”

“Kötümser olmak kolay” dedi Aleksi Pavloviç. “Siyah çelenkler çiçeklerden daha uzun yaşar.”

“sen çile de, ben imtihan” dedi aleksi pavloviç. “her tesla’nın bir edison’u vardır.”

"dereye sır verme dedi" aleksi pavloviç. "gider denize söyler."

“Dünya tersine dönmüş, insan kuşun üstüne pisliyor” dedi Aleksi Pavloviç. “Anlaşılan uzun zaman olmuş ki, baş aşağı durarak da isabet ettirmeyi öğrenmiş.”

“Toprak otu verir, inek otu yer” dedi Aleksi Pavloviç. “Sen ineği yersin, toprak seni alır.”

“Gündüz de gece kadar müellif” dedi Aleksi Pavloviç. “Baksana güneş her gün dolunay.”

“Jetonu buzdan dünya hatır bile soramadan eriyor” dedi Aleksi Pavloviç. “Seveceksen ivedi sev.”

"Soluğundan kibri çıkar” dedi aleksi pavloviç. “hatırla, oyuncak balonu bile uçuramadı nefesin.”

“Ömür iki büyük şaşkınlık arasındadır” dedi Aleksi Pavloviç. “ilkinde ağlar, ikincisinde ağlatırsın.”

--spoiler--