bugün

Bence sunmaktır.

Pisliğinde bogulup gitsin kahpe.
Ayrılmak.
sevgiliniz se ayrılın gençler hiç uğraşmayın değmez.

ama eşinizse hayatını zindan edin, mesela babasını arayın senin kızın böyle bi kahbeymiş deyin, sonra abisi varsa abisini.

dayanacak tek bir dalı kalmasın babası affetmiş olsa bile ömür boyu o utançla bakmak zorunda kalsın yüzüne.

sonra başka biriyle evlenmeye kalkarsa arayın evlence kişiyi bak kardeşim senin evleneceğin kadın böyle biri dikkat et seni de aldatmasın, ben yandım sende yanma ruhu orospu onun deyip kapatın telefonu.

ben olsam öyle yapardım en azından.
Tek bir kelime bile etmeden hayatınıza onsuz devam etmek. Mecazen değil kesinlikle tek bir kelime bile etmeyin. Ama şakın affetmeyin de ha.
Hayata kaldığınız yerden devam edin sizi aldatabilecek biri ise zaten sevmemiştir ve iyiki aldatmıştır yoksa kendinizi yalandan bir sevgi ile kandırmanın verdiği acı daha sonra daha çok koyacaktır sizde çok takmayın su akar yolunu bulur.
giden gitti yapılan yapıldı boş vermek yiğitliğini gösterin.
bir şey yapmadan veda cümlesini söylemesini beklemektir.
Ne öldürmesi..
yol vermektir. hiçbir şey söylemeden, yapmadan. istediği kadar geniş olsun istediği kadar amiyane tabir ile kaşar ( erkek veya kadın fark etmez ) olsun fark etmez. insan yastığa başını koyduğu an kendi vicdanı ile başbaşa kalır. senin ona yapabileceğin hiçbir şey o akşamları aklına giren şeyler kadar acı veremez. "neden hiçbir şey söylemedi, yapmadı" kısmı ise cilası olur.
Kız kimi istiyorsa o abi. Üçüncüye bok yemek düşüyor.
Efendi gibi çekip gitmek. Kimsenin ah ı kimsede kalmaz.