birinde oturması deliği tutturması ayrı bir dert diğerinde hijyen sorunu vardır. (bkz: 2 ucu boklu değnek)
Alafranga tuvalete alışan, alaturka da bacakları kopuyor. Alaturka ya alışık olan ise ya alafrangaya oturmamış, ya da muhafazakar oluyor...
(bkz: deligi iskalamak)

Bu cagda alaturka mi kullanilinir?
Hemoroid sikintisi olan insanlarda alaturka tuvalet kullanimi oneriliyor.
yüksek doz alaturka kullanımı dizinize zarar verir..
alafranga da vücudu tembelleştirir..
arasını bulmak lazım..
alaturanga olabilir.. hemen icat edilmeli..
Altı üstü 5 dk sıçacaz amk ne abarttınız he.

Gereksiz vs.
Alaturka kazanır. En sağlıklısı alaturkadır. Alafrangada çok fazla efor harcarsınız. Ama alaturkada salın çıksın.
Tercihim dağa bayıra tumanı sıyırıp yapmak.
alafrangada taharet borusunun ucu değişik açılarda su püskürtmesi için ayarlanabillir. kendinize göre ayarlayabildiyseniz ve de şebeke basıncı uygunsa bu musluğu açarak poponuzla sonsuz işareti yaparak ilgili bölümünü pirü pak hale getirebilirsiniz. bu adanalı bilim adamlarınca da ispatlanmıştır.
alaturkada bu imkan olmadığından kendinizi parmaklamanız kaçınılmazdır.

ne demişler ; at ali'nin göt velinin. sizin bileceğiniz iş yani.
Yaş gruplarına göre farklılık gösteriyor, hatta ebeveynlerin yaş gruplarına göre çocukların tercihleri de farklılık gösteriyor. Kısaca eskiler alaturka, yeniler alafranga tuvalet tercih ediyor. Nereden biliyorum, ben müteahhitim. Yaşlıların fazlaca bulunduğu mahallelerde alaturka tuvaleti olmayan daire satılmaz. Gülücük
görsel
kendi evimde alafranga muhakkak.. ama public yerlerde alaturka olsun kardesim. ne idugu belirsiz kisilerin sidik izlerine kicimi koymak zorunda degilim.