bugün

tanım: sabah kalmak için çoğunlukla kendi kurduğunuz alarma verdiğiniz tepkilerdir.

önceki gece geç yatılmış bir de üstüne bol miktarda alkol alınmışsa sabahın köründe çalan alarma sırasıyla şu tepkiler verilir;

1- inkar(iç ses): yok lan alarm falan çalmıyor şu anda. hem daha ne kadar uyumuş olabilirim ki? bu sadece bir rüya. en iyisi uyumaya devam etmek.

2- öfke/isyan: şaka değil harbi harbi çalıyor kodumun alarmı. bir daha da pazar pazar içersem ağzıma sıçsınlar.

3- pazarlık : bari bir beş dakika daha uyuyayım da sonra kalkarım. traş olmam bugün.

4- depresyon : daha kaç yıl kalkacam lan bu saatte? nasıl bir hayat bu? dünya nereye gidiyor?

5- kabullenme : sittiret kalkayım artık. akşam eve gelince hemen kafayı vurur yatarım.
kabullenme evresine bi türlü gelemiyorum.bu sebeple sabah ki derslerin hocalarını dahi tanımıyorum.o derece.
(bkz: oturup ağlamak)
ciddi ciddi oturup ağlayasım geliyor arkadaş! nasıl bir manyaksam artık.
-alarm çalar

*amuğuskymmghh ........ (uyumaya devam)

-alarm sesi yükselir (söz konusu alarm telefonun alarmıdır)

*hstrrh nerde bu telefon lan?! (yüz ifadesi şudur -_.)
*(ertele tuşuna basılır ve uykuya devam edilir...

-alarm 15dk. sonra tekrar aktif hale gelir (bu arada geç kalınmaktadır eğer kalkılıp hazırlanılmazsa yetişilemeyecektir.)

*(telefon el yordamıyla bulunup ertele düğmesine basılır uykuya devam edilir) ....

-alarm son 15dk.lık periyoduna girer (bu arada çoktan geç kalınmıştır

*telefonun bu sefer pili çıkartılır,telefon elden kayar düşer uykuya devam edilir.

sonuç : uyandığında saatin 11:30 olduğunu gören anibirkararlanickimibelirledim dumura uğrar ve telefonu toplayıp evden çıkar ....
(bkz: ha siktir ya)
(bkz: ne çabuk)
-Saat ne zaman üç oldu yavvvv, neyse bugün de girmeyelim derse, zaten hava da kararır birazdan...
ertelenir. 10 dk daha uyuyayım ama nolur allahım o 10 dk uzun olsun. uykuya doyayım diye dua edilir. * *
- allah kahretsin bıktım artık 5 dakka daha ya
alarm 1 saat önceye kurulur.
ertelemede 10 dk'dır.
sonuç: 6 kere uyandıktan sonra tekrar yatma zevkini yaşarsınız.
ulan daha yeni yattık yav..
(bkz: bi bitmediniz amına koyim)

onu geçtim iphone da marimba adlı zil seçeneği var. afrika ezgileri taşıyor, tırsıyorum. *
Ertelemeyi kurmuştum, söz bir sonrakinde uyanıcam.
beş dakka daha fazladan yatakta kalabilmenin hesapları yapılmaya başlanır.
sırf erken kalkmamak için işi bırakmayı düşünüyorum sabahları sözlük. ama çok düşünme vaktim olmuyo zira kalkmazsam servis kaçabilir.
bi iç çekilir ardından gözler kapalı telefon aranır ve ararken nerde bu amına kodum denir.telefon bulununca bi sus amına koyim diyerek ertele tuşuna basılır 10 dk sonra tekrar çaldığında bu sefer kalkılır.
hassktr.
alışkanlıktan olsa gerek sakin bir şekilde yeri ezberlenen kapat tuşuna basılır.
dur bi ya, rüyamın en güzel yerindeyim.
telefon 3310 vur sik anasını.

telefon ıphone hey canım senin ağzını yeerim.
gene mi sabah oldu lan?
son bıraktığımda her yer karanlıktı.
- DULU DULU CIL CIL CIL
- ERTELE ( ALARM 5 DK ERTELENDi)
5 DK SONRA...

- DULU DULU CIL CIL CIL
- ERTELE (ALARM 5 DK ERTELENDi)
5 DK SONRA....

- DULU DULU CIL CIL CIL
- ERTELE (ALARM 5 DK ERTELENDi)
5 DK SONRA.....

DULU DULU CIL CIL CIL