bugün

kadınsa çok zordur. duygularına ve paralarıma yenilmeden benimle, felsefik, siyasi ve ekonomik konuşmalar yapabilicek bir kadın, yaratılmadı.
(bkz: aradığınız kişiye ulaşılamıyor)***
başlık entry nick uyumu. *
Karşısındakinin bilgi ve birikiminden rahatsız olmayan, bunu ego savaşı haline getirmeyen, sen ne çok biliyon yaaa, tüm bunları nirden biling vb. tepkiler vermeyen bir bilgi verdiğinde vay bee değip üstüne o konu ile ilgili kendide bilgi katan eşsiz insandır. Tabi aslında bu başlıkta Akıllı değil zeki insanla sohbet denmek istediğini de anlamak gerekir. Örneğin yobazlık, şerefsizlik, bağnazlıkta bir akıl ürünüdür. Ama zeka doğuştan gelen, mantık ve vicdanın kıvamında karşımı ile ortaya adil ve doğru sonuç çıkmasını sağlayan şeydir.

Yani akıllı insanla değil zeki insanla yapılan sohbet keyif verir!
cümle içinde kullandığın eski türkçe kelimeleri muhatabın anlıyorsa, o an bana şükretmek yaraşır.
Mutlu eder.
kemalist olmayan her insan evladı ile yapılabilen sohbettir. zevk verir.
azm u hamam ettirir.
bu aralar yaşlılarla muhabbet ediyorum yolda.. müzik dinlemiyorum.. enteresan oluyor... kendimi çok genç hissediyorum...
akıllı telefonla yazışmaktan iyidir.
ufkunuzu genişletecek eylem.
karşısındaki insanı dinlemeyi bilen, yoruma eleştiriye açık, insani bir şekilde ve mantıklı konuşan kişilerle sohbet etmek türkiyede rastlanılması güç bir durumdur. ( halkın yarısını direk eledik zaten )
konustukca konusası gelir insanın . çok şey kazandırır.
Keşke çevremde bu insanlardan fazla olsa.