bugün

Aslında Tsubasa'ya değil, Benjamin'e ait olan efsanevi şut.
gerçek olmuştur.

http://www.skorer.tv/vide...lanimi--qOsd6UQoeKoL.html

küçükken yapmak isterdim de plastik top rüzgarda savrulurdu. her gidi günler...
zamanında bu vuruşu yapacaz diye az kafa göz kırmadık. (bkz: 90 larda çocuk olmak)
diğer bir adı da kartal vuruşudur. kolları açıp, bacağı ebesinin a.ına kadar kaldırmak esastır.
oyle bir vurustur ki butun rakip takim (11 kisi) arka arkaya dizilip topu durdurmaya calissa -ki calismistir- (siraya girecek zamani da bulmuslardir) bana misin demez. oyle sert vurur ki benjamin, 11 adami birden, mukavemet ve diferansiyel kanunlarina aykiri bir sekilde kaleye sokar. isterse ay'dan vursun o yine gol olur.
tsubasa diye bilinen kişi ile alakalı olmayıp, Benjamin adlı veletin vuruşudur. Hatta aynı çizgi filmde Eric kartal vuruşu ile John da Super Magnum vuruşu ile tanınmaktadır.
genelikle topun son anda yön değiştirerek kaleciyi avladığı, kaleye varış süresinin bir bölümün tamamını kapsadığı fantastik benjamin * vuruşudur. çocukluğumuzda mahalle aralarında yapılan maçların vazgeçilmezidir.
20 dakikalık bir bölüm boyunca süren vuruş. *
(bkz: japon cizgi filmlerinin abarti golleri)
tsubasa bacaksizinin meshur vurusu. bacagini goge kadar kaldirip topun dibine bir abanir sonra da top once fezaya sonra asagiya kaleye gider ve gol olur. her akula vurusunda mutlaka gol olur da bu angut o zaman bos buldugu zaman niye bu vurusu yapmaz?
ama laf aramizda, ben de cok denedim bu vurusu da az daha hayalari parcaliyorduk bacaklari ebemin orekesine kaldiracam diye.