bugün

sayım esnasında elektriklere sahip olmak.
sandık görevlilerinin oylara sahip çıkması
akepenin ölülere oy kullandırtmasını engellemek.
oy pusulalarının çöplüklere atılmasını/yakılmasını engellemek.

görüyorsunuz sadece seçimlere yönelik konuşuyorum.

tek başına halkı bilinçlendirmek, vatan sever insanların sayısının artması desem yeterdi aslında.

not: bilinçlenme ya da vatanseverlik karşıtı birileri ya da hırsızlığı siyaset sanan birileri var burada.
anten taktırmak.
istanbul ve ankara belediyelerini acık ara farkla almaktir.
fındık dolu bir çuvaldan bir avuç alın. muhakkak ki fındık harici birşey gelmeyecektir elinize. hayal kurmayı bırakın. ülkenin aynası olan partiler ideolojik olarak farklıysa da yapısal olarak birbirinin aynısıdır. bi gün biri gelcek ve hepimizi kurtaracak rüyasından uyanmamız gerekmiyor mu? yani ak parti gidecek yerine daha iyisi mi gelcek sizce?
halkı eğitmek.
diğer partilerinde halka inmesi, tepeden bakmamasıdır.
(bkz: bir koltuk nasıl devrilir)
(bkz: aziz nesin)
gitsinler demek için, daha fazla çalışan ve "gelen gideri aratır" sözünün vuku bulmayacağı bir parti gereklidir.
ak partili değilim ama şuan türkiyede böyle bir parti yok malesef. olsa can feda ama yok daha.
(bkz: muhalefete öneriler/#18896970)
baharat yoludur.
Recep Tayyip öldükten sonra partinin dağılacağını düşünüyorum. (bkz: refah parti örneği)
mustafa kemal'in istanbul hükümetine karşı ankarada bir hükümet kurması gibi. bi cengaverin çıkıp ankara hükümetine karşı erzurum taraflarında bir meclis kurarak ve aydın ve uyanık halkı arkasına alarak gerçekleşecek durum.
not: hayal kurmakta üstüme yoktur.
ülkede en az bakınız en az diyorum %65 sağ oyu var iken burada atıp tutan solcu elitist ve mhpli cengaverlerin rüyasında bile göremeyeceği durumdur. ha tayyip ölür parti ortadan ikiye bölünürse olabilir. ancak dinci kesimdeki biat kültüründen kaynaklı birlik ve beraberliğin tayyipten sonra da bozulacağını sanmıyorum. farkındaysanız sol kesim "bu akepeliler zaten bize oy vermez en azından oylarını bölelim" diyor ve adamın karşısına ezik ezik tipleri çıkarıyorlar. bilimsel gerçekler dinsel kavramların önüne geçmedikçe sağ iktidarlar her zaman tepemizde olacaktır. bu bir gerçektir. adam gibi dediği dedik lider de yokki karşısında adamın. muhalefet iktidardan kaypak. elinden gelse dini falan iktidardan daha fazla siyasete alet edicek o seviyeye gelmiş sırf iktidar için. (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ipneler)
indiremeyeceksiniz, sinekler bile anladı akpartinin hizmetlerini de ampulun etrafında dönüp dururlar, bu sineklerden bari biraz ibret alın ya huuu...
erdoğandan daha dişli bir siyasetçi ortaya çıkmadıkça bu durum değişmez. kötünün iyisi konumundayız malesef.
karşısına adam gibi bir muhalefet çıkarmaktan geçer.
ülkeyi böldürmeyiz diyen chp doğuda oy alamıyorken nasıl ülke yönetecek?
akp den daha iyi bir partinin gelmesi ile sonlanır. varsa beri gelsin oylarımızı ona verelim..

itirazı olan ?
abd'nin yeni bir ortadoğu projesine, yeni piyonlara karar vermesi ve düğmeye basması. aynı bunların başa gelmesindeki peşpeşe etkenlerin devreye girmesi gibi.
böyle bir yol yoktur. akparti türkiyeyi avrupanın 5. büyük dünyanın 16. büyük ülkesi yapmıştır.
itirazı olan?
pensilvanya ve langley virgiana nın bir depremle yok olmasıan bakar. new orleans ve haiti yerine buraları yıkılsaydı dünya daha rahat nefesmi alırdı ne.
olanaksızdır efendim. 10 yılda bu millete kök salmış, dalları çıkmış hatta fotosentez bile yapıyorlar. biri gitse diğeri gelir.
(bkz: bi bitmediniz mk)
söylerdim ama müebbet hapis yemek istemiyorum zira derin devlet her yerde.
amerika istemezse akp iktidardan düşer. ne gerek var bu konu hakkında bu kadar tartışmakta.
basittir.

(bkz: oy vermemek)