bugün

(bkz: atatürk ün ülkesinde yaşayıp türban takanlar)
mevcut devlet düzeninin vatandaşına sunması gereken asgari zorunluluklar vardır. vatandaşta o hakkını almaktadır.

daha akılcı bişeyler saçmalayın.
verdiğimiz vergiyle zaten hizmetin en kalitelisini alabileceğimiz durumdur. hem vergi alıyorlar hem hizmetten para alınıyor. sigorta da yok yarra yemişim bi ben bilirim durumumu.
akp=devlet olarak görmeyen zihinlerin iç rahatlığıyla yapabileceği eylem. akp geçicidir ama devlet kalıcı o da eğer devlet diye bi kavramı destekliorsanız iç rahatlatıcı olabilir yoksa işiniz hepten yaş.
hizmet için vardırlar zaten. işini yapıyor diye karaktersizleşelim mi?
gayet normal olandır. ülkede kapitalizm hakimken bir sosyalist ne yapabilir ? değiştirin mi diyecek ? mecburen ortama ayak uydurmak zorunda bu da onun gibi bir durum.
yapılması gereken tek şeydir!! zira destekleyip yararlanmak felakettir!
ONDAN GELECEK HAYRIN AQ.
sanki; akp yapılan hizmetleri vekil maaşlarıyla yapıyor. bütün vekiller maaşlarını ülkeye hizmet etmek için adamış. yapılan hizmetleri siyasi iktidarlara ya da şahıslara mal edenlere şaşırmamak elde değil. halbuki biraz kafalarını çalıştırsalar ceplerinden çıkan verginin kuruşu kuruşuna hesabını sorarmazlar mıydı?
yiğidi öldürüp hakkını yemiyorsa yapsın hakkıdır kötü hizmete kötü ama güzel hizmete güzel demeyi bilsin yani bilelim.
En doğal haktır.
o hizmeti devlet kendi cebinden çıkardığı parayla veya babasının hayrına yapmıyor, vatandaşın vergileriyle yapıyor. Bu durumda çok normaldir.
akp'nin erbaşları kendilerini her ne kadar %50nin başbakanı cumhurbaşkanı olarak görüyorsa bu kalan %50ninde başıdır. yenilecek bir şey varsa yeriz tabi.
bu ülkenin vatandaşıysak bize hizmet etmek zorundalar zaten, destekleyelim yada desteklemeyelim.
akpnin parası da devletten geldiği için sorun yapılmamalıdır.
Birde bunun destekleyipte sürekli aÇ ve aÇıkta kalanları mevcuttur.
çapulculara yakışır bir harekettir.
ben akp desteklemiyorum o yüzden marmaraya binmeyip yüzüciğim.. mi diyelim? vatadaşlık diye bir kavram var. demokraside var.
oy vermediğim partide bana hizmet etmek zorundadır denilecek önermedir.bu mantığa göre ben oy vermiyorum öyleyse iktidarda benden vergi almasın askerlik yaptırmasın rızkı allah dağıtıyor.
işte bu kafa varya bu kafa tamda bu kafa (bkz: içki içen alkoliktir ama akpliyse alkolik değildir)
mürid beyniyle açılan başlıktır.
pkk ile masaya oturup bu vatan topraklarında nefes almaktan daha kötü değildir.
(bkz: antalya)
neyse parası verdik ya arkadaş.
gerizekalı bünyelerin eleştirdiği konudur. ulan; o adamlar babasının hayrına hizmet etmiyorlar bize. hizmet etmek için seçim meydanına çıkıyorlar. adamlara allah, peygamber muamelesi yapmayı bırakın artık. onlar vatandaşın oylarıyla seçildi. görevleri de sana bana ahkam kesmek değil, sana bana hizmet etmektir. ve o hizmetler sadece onlara oy verenlere yapılmaz. tabi onları destekleyenlere ihale falan verirler, bunları biliyoruz. neyse amk trolle troll oluyoruz.