bugün

akp'ye oy veren kitlelerin içinde en anlamadığım kafa yapısına sahip olanlardan birisidir.

akp'ye; "bu adamlar dindar. bunlar çalmaz etmez" deyip oy verenleri bir nebze olsun anlayabiliyorum. milletimiz sahtekar siyasetçilerden o kadar sıkılmış ki, dindar adamların başa geçmesiyle her şeyin düzeleceğine dair bir izlenime kapılmışlar. zaten muhtemelen akp bu kitlesinin çoğunu kaybetti. bu kitlenin insanları bir kez daha hayal kırıklığına uğradılar ne yazık ki. belki bu seçimde kriterlerini daha düzgün belirleme yoluna giderler.

akp'ye; "bu adamlar bize o kadar kömür, erzak, beyaz eşya verdiler" diye oy veren kitleyi de anlayabiliyorum. onları bu hale getiren düzen utansın, onların hiç bir suçu yok. hem eğitimsizler, hem yardıma muhtaçlar. bu adamların oy haklarını akp'den yana kullanmalarına kızmıyorum, kızamıyorum. zaten biz bu kitleyi eğitebildiğimiz, geçimlerini sağlayabildiğimiz zaman ülkede büyük düzelme olacak.

akp'ye; "ulan bu kadar parti var yıllardır. hepsini gördük. hepsi başarısız. bu yeni kuruldu, bir de buna oy verelim" diyenler var. her ne kadar yanlış bir oy verecek parti seçimi tarzını benimsemiş olsalar da bu insanlara da çok kızamıyorum. bunlar da ağızları defalarca yanarak yanlış seçim yapma yoluna gitmişlerdir. akp muhtemelen bu kitlenin de büyük bir kısmını kaybetti.

ancak anlayamadığım kitle bu bahsettiğim kitle işte. bunlar akp'nin seçmenleri arasında nispeten eğitimli, en bilinçli kitle. bu kitle akp'nin ülkeyi daha demokratik, kalkınmış, süper güç olmuş bir hale getirdiğini düşünerek bilinçli olarak oy veren kitle. ben bunlara da ilk başta saygı duyuyordum ancak son zamanlarda bu saygımı yitirmeye başladım. çünkü gördüğüm kadarıyla bunlar akp'nin sempatizanları değil de militanları gibi davranan bir kitle. akp'nin yaptığı tüm yanlışlara gözlerini kapayarak, akp dışındaki her şeyi, herkesi suçlayarak akp'yi aklamaya çalışan, iyi görmeye çalışan bir kitle bu. ülkeyi kalkındırmak dediğimiz şey böyle olmaz. bizim vatandaş olarak oy verdiğimiz parti iktidara geldiği gün o partiye muhalefet olabilmemiz gerekli. bilinçli seçmen dediğimiz seçmen böyle oluyor. sen bir futbol takımı gibi oy verdiğin partiyi desteklersen, onun her yanlışına rağmen ona tapar, yanlışları hep başka yerlerde ararsan bu ülkeyi kalkındırmaz, bu doğru seçmenlik olmaz, bu kimseye fayda getirmez. yarın-öbür gün bu parti gittiği zaman pişmanlıklarınla baş başa kalırsın. her şey açığa çıktığı zaman çok üzülürsün. ben bir partiyi desteklemeyin demiyorum. sadece desteklediğiniz partinin militanı olmayın diyorum. yanlışları da görün diyorum. dürüst olun, vicdanınızı dinleyin diyorum.

bu benim size naçizane tavsiyelerim. ister; gerçekten okur, varsa doğru bulduğunuz yönleri kabul ederseniz, ister; sen kimsin lan köpek deyip okumadan basarsınız eksiyi.

size kalmış.
insanların yıllarca hapiste kalmasını zevkle, boşala, boşala izleyen insanların oy verirken söylediği cümledir.

he canım evet. sen olmasan yok olurduk mazallah.
(bkz: ne tarafa dönersem döneyim götüm hep arkada)
doğrusu için;
akp ye oy veriyorum, ülkemi soyduruyorum.
akp'nin aşırı süper bi parti olmasından ötürü, çok doğru olan söylem. bi kere akp feci iyi bi parti. bence acayip iyiler. o yüzden herkes akp'ye oy versin. eğer akp'ye oy vermezsek zaten nihat doğan'ın da dediği gibi namussuz oluruz. bence akp manyak bi parti. keşke hep onlar olsa. <3 akp.
neyden kurtardın lan aks dedirten cümle öbeği.kimse devleti kurtarmayacaktır evet chp napcak diye savunmayın kendinizi dindarlar! sen bi söyle ilk nası kurtardı akp ülkeyi.inegöle kadar geldi türk kürt karışıklığı neyi kurtardın ana avrat sövdüğüm insan ?
(bkz: akp ye oy veriyorum çünkü ülkemi seviyorum)
sonucunda, ülkenin bölünmeye ülkenin yobazlığa ülkenin cehalete götürüldüğünün farkına varılmamasına şaşırdığım tahammül edemediğim ve sinirlendiğim hareket.
eğer söz konusu olan ve hapiste yıllarca kalacak kişiler ergenekoncu paşalar, şehitlerin katili olan hain askerler, subaylar ve bilmem kaç sağcı ve solcu genci suçsuz olduğu halde asan, işkence yaparak öldüren ve yıllarca hapishanelerde çürüten darbecilerse, evet zevkle ve boşala boşala izleyeceğim. ve evet ülkemi kurtarmak ve bu suçsuz kişilerin öcünü almak için akp ye oy veriyorum.

şu da kimsenin itiraz edemeyeceği bir gerçek ki, referandumdan evet çıkacak ve en az 2 dönem daha hükümet aynı. kimse laga luga yapmasın, herkes biliyor bunu.
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir fikriyat)
(bkz: heee)
demokrasi okullarda hep 'bir milletin kendi kendisini yönetmesidir.' şeklinde anlatılmasına rağmen fütursuzca kullanıldığında bir milletin kendi kendini yok etmesidir şekline dönüştüğü gerçeğidir.
(bkz: çobanın oyu vs aysunun oyu)
akp'ye oy veriyorum; derin devleti bitiriyorum.
akp'ye oy veriyorum; ülkemi süper güç haline getiriyorum.
akp'ye oy veriyorum; terörü bitiriyorum.
akp'ye oy veriyorum; nedenini bilmiyorum.
akp'ye oy veriyorum; demokrasiyi getiriyorum.
akp'ye oy veriyorum; asker bilmem nesini kaldırıyorum.
akp'ye oy veriyorum; bol erzak-kömür elde ediyorum.
akp'ye oy veriyorum; cumhuriyet'in ilkelerinin yıkılmasına yardımcı oluyorum.
akp'ye oy veriyorum; gazze'ye yardım ediyorum.
akp'ye oy veriyorum; israil'e artislik yapıyorum.
akp'ye oy veriyorum; atatürk'e rahat rahat giydiriyorum.
akp'ye oy veriyorum; bol bol ağlak insan seyrediyorum.
akp'ye oy veriyorum; feto'mu çok seviyorum.
akp'ye oy veriyorum; ota boka muhalefeti suçluyorum.
akp'ye oy veriyorum; teröristle uzlaşıyorum.

ve aklımda gelmeyen binlerce çeşidi olan farklı cümlelerden birisidir. sebeptir kısacası efendim.

edit: arttırıyorum; milyonlarca olsun.
akepe ye oy veriyorum, 3 günlük erzağımı kurtarıyorum.
akp ye oy veriyorum ; satılmış olan savcılara ayar çekiyorum.
akp ye oy veriyorum ; yüksek yargıya çöreklenmiş chp çetesine ayar veriyorum.
akp ye oy veriyorum ; halka küfreden chp ve onun biricik aydınları ( fazıl say , bekir coşkun , ilhan selçuk vb.) na gereken cevabı veriyorum.
akp ye oy veriyorum ; sırf chp nin eli güçlensin diye heron düşürmeyi denizaltı patlatmayı suikast serileri oluşturmayı göze almış hain gladiocular gereken yere( kodes) tıkılsın diye.
akp ye oy veriyorum ; şeriat tehtidi oluşturup sonrada kahraman gibi bastırmayı düşünen chp + gladio cular avuçlarını yalasın diye.

ve aklımda gelmeyen binlerce çeşidi olan farklı cümlelerden birisidir. sebeptir kısacası efendim.
akp'ye oy veriyorum, ölünce emekli oluyorum.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
(bkz: ver kurtul zihniyeti)

ekleme: nitekim bir ara doğu yu vermekten bahsediyorduk.
(bkz: akp ye oy veriyorum aklımı kaybediyorum)
chp-mhp-bdp ye verip heba etmektense memleket çıkarını doğru bir iş yapıyorum ve akparti ye oy veriyorum. ülkemi egenekon-pkk tiyatrosunun oynandığı yalnız iç gelişmelerle oyalanan,tüm komşularla düşman,özgürlüklerin sınırlı olduğu bir hale tekrar dönüşmesine mani oluyorum.
inci gibi olack ama napalım

cCc Abi bi siktirip gidin ya böle kafanın ta beynin bittiği yere malafatla vurayım cCc :@
` (bkz: kıyaslanacak kadar adam değilsin Tayoş)`
*
akp'ye oy vererek memleketi kurtardığını, ülkeyi bir süper güç haline getirdiğini düşünen insan söylemi.

şşş bir şey söylemeyin sakın onlara. bak ne güzel rüya görüyorlar...
akp'nin türkiye'yi süper güç yapmak yolunda ilerlettiğinin farkında olmayanların akıllarınca taşşak geçtikleri söylem.

göz göre göre inkar edilmez. bu kadar mı? 2002'deki halimizi hatırlamasak, tamam diyecem. akp bir bok yapmadı. ama 2002 ile karşılaştırıldığı zaman neler neler değişmiş...
ak parti ikidara gelmeden önceye göre türkiye nin uluslararası planda gücü,etkisi,tanınırlığı ve popüleritesinin katlandığının farkında insan söylemi...

evet ak partiye oy veriyoruz statükocuları adım adım tasfiye ediyoruz...

evet ak partiye oy veriyoruz saygın bir ülke olma yolunda emin adımlar atıyoruz...

evet ak partiye oy veriyoruz daha özgür bir ülkede yaşamak istiyoruz.
akp'nin ülkeyi uluslararası anlamda ileri taşıdığını düşünen insan söylemi. birader en basitinden ihh olayı... o kadar meydanda filan bağırdık ettik ama gemiler paslandı mı acaba? daha yeni geldi sanırım. tabi yol filan da uzun anca...