bugün

tatile çıktılar. para eziyorlar.
duble yollar ne işimize mi yararmış ?

nankörsünüz ulan nankör.
burda...
biri açılım yaptı, diğeri özerklik vaat etti. mantıklı olanı yaptım.
şimdi biri terörle mücadele için genelkurmayla görüşme içinde, diğeri yatıyor. mantıklı olanı yapmışım.
(bkz: terörün akp den kaynaklandığını sanan ergen)
(bkz: koyun deyince alınganlık yapan koyun)

böyle de hassas tipler. zaten temiz olmayan ağızlarından yarrağı, götü vs. hiç eksik etmezler. millete de örf, adap dersi vermekten geri durmazlar. lan dallamalar, dinime küfreden müslüman olsa bari demeden edemiyor insan. ebenizden bebenize kadar, yatıp kalkıp bu ülkenin milli değerlerine, kurumlarına, tarihi kişilerine söverken neredeydi bu sağduyunuz, koyun deyince mi aklınıza geldi? işin ucu size döndü mü anırmayı biliyorsunuz.

tanım: soruyla karışık sahalarda görülen eksikliğe isyandır.
cevap: o kendini biliyor.
günlük aktiviteleri ile meşguller: akp'li değilim, zerre de haz etmem zaten. lakin kıçına ıslak değenin sebebini akp'den bilmesi de baydı artık. arkadaş 30 yıllık bir mevzu bu. üstte bir arkadaşımın da dediği gibi şehitlerimiz, mehmetçiklerimiz üzerinden lütfen siyaset yapmayalım.
bir sabah bu memleketin omzuna bir öpücük, baş ucuna da bir not koyarak çekip gitmeyi planlıyorum: öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım diyerekten... septemberwoman
(bkz: buradayım şeker kardeşim)

koyun da değilim, para da saymıyorum. şehitlerin sebebi de benim oyum değil. türkiyede bir şeyler düzeliyor, yoluna giriyor. pkk da bunu istemiyor. kürt sorunu bitmiş/bitecekken çıkan bu olaylar tesadüf müdür? bunu göremeyecek kadar mı körsünüz kardeşim?

devam ediyorum, insanlara koyun diyebilme cesaretini nereden bulduğunuzu sorarlar adama, ben soruyorum mesela, "ulan yarrağım senin ne vasfın var benden üstün ne yönün var bana koyun deme hakkına sahip hissediyorsun kendini?"

şimdi gelelim asıl meseleye, ulan amına koduklarım, benim şehidimin üzerinden siyaset yapma hakkını kim veriyor ulan size? götoşlar bu mu yani vatan sevgisi? bu mu lan şehide saygı dalaksız köpekler!

koyunlar güzel yaratıklar, "bacakları da uzun olur"...

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
muhtemelen facebook ta 13 milyon insan arayarak vicdanlarını rahatlatıp, omuzlarındaki vebali atmaya çalışıyolardır.
Hiç bir yere gittikleri yok hala pişkin pişkin başbakanlarını savunuyorlar.
1978-1993: terörün başlangıcı ve yükselişi( özal döneminde terörün önemsenmemesi).

1993-1999: üst üste yapılan sınır ötesi harekatlar ve apo'nun yakalanması.

1999-2005: terörsüz dönem( siyasi iradenin uyumasından yararlanan örgütün güç toplaması).

2005-2011: malumunuz olan terör dolu yıllar ve neticesinde gelinen nokta.

2005 yılında yazılmış bir makale var. okurken geçen 6 seneden yaşananları gözünüzün önüne getirirseniz daha sağlıklı bir okuma olabilir.

buyrun; http://www.facebook.com/#....php?note_id=350496885480

makale prof.dr.ümit özdağ'a aittir.
mümkünse hiç çıkmasınlar ortaya bilhassa seçim dönemlerinde.
bir kere pkk terörü 30 yılla sınırlanabilecek bir sorun değildir. biraz araştıran, düşünen insan bu sorunun ne kadar geçmişe ve derinlere gittiğini görecektir. üstelik hadi sadece 30 yıllık olsa bile, ulan sorunun ilk 20 senesinde bir halt yapılmıyor, apo'yu "yakalayıp" o meydanlarda atmayı çok sevdikleri urganla asanlar, senelerce bu adamların devletin her kademesine sızıp istihbarat birimlerinde fink atmasına göz yumanlar, senelerce bu yarayı kaşıyarak rant sağlayanlar, pkk'ya silah-cephane her türlü yardımı yapanlar suçlu değil, daha fazla kan dökülmesin, insanlar artık dağa çıkmasın, insin siyaset yapsın diye uğraşanlar suçlu, ne güzel, ne ala anasını satıyım.

ak partinin suçu yok mu? var. milliyetçi tabandan gelecek oyu arttırmak için ne yazık ki zaman zaman bu durumu kullandılar. lafta astılar kestiler, yeri geldi açıldılar. ama açılım başarılı olamadı. neden? elbette ki yandaş olmayan, hani şu objektif, çok sevdiğiniz "candaş" basın yüzünden. bu çabaları sulandırmayı, saçma bir şey gibi gösterip içini boşaltmayı, insanların gözünü boyamayı çok güzel becerdiler. yaşasın candaş medyamız değil mi? şimdi bir yerlerine kına yakıyorlardır kocaman büyük harflerle manşete yazacaklarını, arka plana koyacakları türk bayraklarını düşünüyorlardır.

şehit kanı üzerinden siyaset çevirmeye çalışan alçaklar oldukça, bu yarayı kaşıyıp rant peşinde tiraj peşinde koşan şerefsizler oldukça, ne yazık ki bu kan kolay durmayacaktır. çünkü durması bazılarının işine gelmiyor. eğer şehit çıkmazsa, ne bahaneyle saldıracaklar, ne bahaneyle coşturacaklar insanları. milliyetçilik damarını kabartmak insanların düşünmesini engellemek için çok etkili ve güzel bir yöntem. istedikleri gibi kullanıyorlar. biz de burada konuşup, tartışıp ülkeyi kurtarıyoruz di mi, ne güzel.
tunceli kırsalı.
90'lı yıllar.
tezkeresi cebinde bir otobüs dolusu asker.
olayı üstlenmeyen pkk.
pkk'dan ihraç kararı alınan şemdin sakık.
şemdin sakık ve gizli bağlantılar.
korumasız tezkeresi cebinde bir otobüs dolusu şehit.
iki eli koltuk kolçaklarına yapışık duran üst rütbeliler.

yıllardır aynı hikayeyi yazıyoruz, çiziyoruz, söylüyoruz.
ama o kadar büyük aptallıklar ediyoruz ki; dönüp kendi götümüze bakmıyoruz.
oy pusulasıyla pkk'yi bitirmek diye bi'şeyi david copperfield ancak sahne showu olarak gösterisene koyar o da yine fos çıkar.
postalcıların bu psikolojik manevralarını yutmadıkları için kaale alıp da cevap vermiyorlardır.

her şehid verdiğimizde oyumuzu chp ye mhp ye mi atıcaktık? o kadar basit bir mantıkla yürümesini isterdiniz değil mi?
referandumda apoya çok ihtiyaç var diyen ergenekoncuları göremeyenlerin sorusudur.
bazı ergenlerin pkk eylemlerinin akp tarafından yapıdığını sanmasından dolayı akp ye oy verenlere tepkisidir.

akp sizin sisteminize çomak soktuğu için bulduğunuz bütün çamurları atıyorsunuz. neymiş '' siz stv izliyorsunuzda bunları ergenekon yapıyormuş ta '' ve bunun gibi saçma sapan ithamlar.

Lan mal oğlu mal 5 yaşındaki çocuk bile biliyr pkk ve diğer örgütleri ergenekon adı altından derin devlet yönetiyor.

bunu bilmek için stv izlemeye gerek yok.

sen önce adam gibi tarih öğren.
--spoiler--
şehitlerin üzerinden siyaset yapmayın aşağılık herifler.
not: akp'li değilim.
--spoiler--

güvenlik güçleri terörle mücadelede can verirken ve ülke kaosa doğru hızla giderken, bu olayları ve durumu görmezlikten gelmek ve susmak mümkün değildir. bu olaylara tepki gösterenlere "şehitler üzerinden politika yapmayın" demek, kendisini nasıl nitelerse nitelesin, söyleyen kişinin iktidarın bencil, çıkarcı ve dış merkezlere yaranmaya çalışan politikalarınA açıkça DESTEK VERMEsi anlamına gelir. tam tersine, bu sorunun taviz vermeden ve ulusal çıkarlarımız doğrultusunda çözümü yönünde, iktidara yönelik zaten spontane olarak ortaya çıkan, kamuoyu baskısı artmalıdır.
(bkz: akp ye oy verenlerin eğitim seviyeleri)
boş ulusalcı zırvalarından biri. insanlar ölüce hoşunuza gidiyor deme lan şerefsizler.
bilgisayar ile çoğaltılmışlardı ,
şimdi ise geri dönüşüm kutusundalar.
sabah işe gidip akşam eve gelip saat 10 olduğu zaman tavuklar gibi uyumaktadırlar.
pkk terörünün ve kürt sorununun ortaya çıkış koşulları, sorumluları gibi konuları bir kenara bırakalım. neticede ortada bir sorun var ve bunun devlet yani hükümet tarafından çözülmesi gerekiyor (sivil toplum kuruluşları, asker, devlet kurumları ve vatandaş katkısı gibi faktörler de önemli ama bunları sağlayacak olan ilk el yine hükümet). sanırım bunda hemfikiriz.

peki 30 yıldır yaşadığımız bu sorunun çözülemeyişinin en büyük müsebbibi kim? tabi ki akp. niye mi? çünkü bu 30 yılın 10 yılında iktidarda olan başka parti yok. dolayısıyla akp kimseye, geçmiş hükümetlere, muhalafete, askere suçlamalar yöneltmesin. 10 yıldır aralıksız iktidar olan ve ülkeyi demir yumrukla yöneten, dediği dedik, astığı kestik bir iktidarın "biz çözeriz ama rerörö" demeye hakkı yok arkadaş...

kürt meselesinin ve pkk terörünün en büyük sorumlusu akp olduğuna göre, ona oy verenler de o kadar sorumludur. şimdi akp'ye oy verenler nerde mi? tayyip hazretlerinin kandırıkçı konuşmalarıyla teselli olmayı bekliyorlar...
askerin üstüne pkk.yı ak partinin saldığını düşünen fosilleşmiş beyinlerin sorusudur. sen koyun sürüsü gibi, askerlerini açık hedefte dolaştırırsan, elin töreristi burnunun dibine kadar geldiği halde önlem almazsan başbakan napabilir, senin elinden silahını mı aldı, topunu mu aldı, kaybolan kedisini arayan çocuk gibi koca koca askerleri dağda bayırda yaya gezdirmek de neyin nesi, böyle mi dönüyo bu işler, hadi aratıyosun, orası konya ovası mı, hiç mi hava desteğin yok, bu saldırıyla hükümeti zor durumda bırakmak isteyenler yine mi oyun peşindeler.
kendi fikrini savun ama o nerde bu nerde deyip tartışma yaratma.herkes özgürlüğünü sonuna kadar kullansın ama yanındakini rahatsız etmeden diye düşünüp nerde olduklarını da bilmemekteyim liseli.
Ak partiyi her şey olarak gören sesi oyundan fazla çıkan azınlığa karşı, buradalar efendim.

(bkz: Kara murat benim)