bugün

seçimlerde ak partiye oy veren üniversite ya da daha üzeri okul mezunu seçmen sayısıdır. chp den fazladır. yani sizi cahil halkın seçtiği insanlar yönetmiyor. bayağı bildiğin üniversite, yüksek lisans ve doktora yapmış adamların seçtiği adamlar yönetiyor. yüzde 20 nin yüzde ellisi ile yüzde 50 nin yüzde 30 u farklı rakamlara tekabül eder. yani seçimlere güvenin .
palavradir. rte kendi agziyla "egitim duzeyi yukseldikce aldigimiz oyun niye dustugunu anlamiyorum" gibilerinden birsey soylemistir.
yanlış saptama yapmış yazar düşüncesidir.

link ver inanalım.
Gizli oy açık tasnifi bilmeyen yazar söylemi.
saçmalığın dik alasıdır. eğitim düzeyi yüksek insan mhpli ve chpli olabilir, ama kesinlikle akpli olanını görmedim ben. insanlar aptal değil, okuyorlar. bilinçsiz kesim gibi sadece olanı biteni tayyibin yönlendirdiği medyadan öğrenmiyorlar.
istatistik bilimi kullanılarak tespit edilebilecek sayıdır. ayrıca doğru tabir aklı selim değil, aklı selim sahibidir. aklı selim sahibi birçok üniversiteli ve üniversite mezunu seçmen seçimlerde ak partiyi tercih etmiştir.fonetik, gramer ve semantik bilmeyen insanların seçtiği kimselerce yönetilmediğim için memnunum. eğitimli ve dil konusunda hassas insanların yönettiği bir türkiye güzel bir türkiyedir.
%5 falandır sanırsam.
linkte görülebilecek sayılardır.

http://www.beycan.net/340...-arasindaki-baglanti.html
KONDA araştırma şirketinin açıklamalarına göre şekilde verilen değerler %2'lik hata payıyla ölçülmektedir. 2011 seçim sonucu tahminlerinin de %2'lik hata payıyla tutması bu iddiayı desteklemektedir.

Şekil incelenirse, 2007 seçimleri için AKP'nin aldığı oyların %77'si lise altı eğitim alanlardan oluşurken, sadece %5'ini üniversite bitirmiş kişilerin oyları oluşturmaktadır. Diğer taraftan 2011 seçimleri incelendiğinde, AKP'nin lise altı eğitim seviyesindeki kişilerden aldığı oy %69'a gerilerken, üniversite ve üzeri eğitim alanlardan aldığı oy oranı da %9'a çıkmıştır. Bu konuya AKP açısından bakıldığında büyük bir gelişme olarak görülebilir. Diğer partiler için de benzer analizler yapılabilir.

Bu şekilden çıkartılabilecek bir diğer sonuç, partilerin oy sayılarıyla ilgili kıyaslamalardır. 2011 seçimde AKP'nin %49.9 oy aldığı bilindiğine göre, bunların %9'u üniversite mezunu ise, Türkiye'de AKP'ye oy veren üniversitelilerin tüm seçmenin yaklaşık %4.5'u olduğu görülebilir. Kıyaslamak için CHP'yi seçersek, oy oranının %25.9 olması ve üniversiteli oylarının %19 olması sebebiyle, Türkiye'de CHP'ye oy veren üniversitelilerin tüm seçmenin yaklaşık %4.9'u olduğu görülebilir. Görüldüğü üzere, bu iki parti son seçimde yaklaşık olarak eşit miktarda üniversiteli oyu almıştır.
yapın en azından 5 çocuk, nasıl bakacağınız önemli diil. pislik içinde büyüsünler, doğal olarak eğitim seviyeleri düşük kalsın. sonra 2 paket makarnaya oylarını alıcaaz bunların.
diyor haşmetmeap.
anlayana...
Tüm üniversite mezunlari oranina gore ciddi azdir.
Hatta turkiyedeki top universiteler olan odtu, bogazici, sabanci, beykent ve bilkent gibi universitelerden mezun kimselerden aldigi oy bir elin parmagini gecmez.
Liseden sonra akp'ye oy veren eğitimli sayısı yüzde verilemese de çift haneli rakamlara ulaşmaz.
türk eğitim sistemindeki kalitesizligi ispatlayan istatistik.