bugün

Son 13 yıldır tek başına iktidar olan akp nin yakınından bile geçemeyen, sadece 7 haziran da sallayan ama beceriksizliklerinden dolayı muhalefet kuramayan muhalif partilerin sıkı bir değişime ihtiyaçları vardır.

Sıkı ve güçlü bir muhalefet geldiği takdirde akp ye rakip olabilir. Aynı zamanda benim de ilk başta oy vereceğim parti olacaktır.

Ya mevcut partiler değişecek yada 2002 deki gibi yeni bir parti kurularak yapılabilir. Ancak ikinci ihtimal pekte kolay değildir.
BENCE KAFASI ÇALIŞAN SEÇMEN LAZIM. TAYYiBi PEYGAMBER BiLE YAPTILAR.ŞUAN ATATÜRK BiLE GELSE BU AKP ZiHNiYETiNE SAHiP SEÇMENi AKILLANDIRAMAZ. VARIN GERiSiNi SiZ DÜŞÜNÜN ARTIK.
Anlamıyorum ben bu muhalifleri güvendiğiniz partiler 7 haziran da muhalefet kuramadı. Varmı ötesi yok. Bir bok olmaz bu partilerden işte anlayın artık.

Kesinlikle gereklidir.
(bkz: ldp)'dir ama oy alamamaktadır
panislamizm konusunda kendisini kanıtlamış birisi olmalıdır. zaten bu ülkede din demeyene oy yok. buda böyle biline.

heey laikliği savunan siyasetçi, sana oy yok. çünkü sen siyasete din sokmuyosun. ne vaadedersen et kimsenin umrunda değil.
ülkemizde konulara hep ters tarafından bakıldığı kanaatindeyim. Öncelikle bu ülkeye daha özgür bir basın ortamı ve siyasi olarak baskı görmeyen bir yargı gerekmektedir. Herşeyin başladığı yer orasıdır.
Eleştirilemez bir iktidar var ortada. Herkese mali ve yargı yolu ile eller yukarı yapılıyor. Hala yok sıkı bir muhalefet gerekli diyorlar. Şu anda yargı yalnızca yönetenleri özgürleştirmekte. Orwel'in 1984 kitabına doğru yol almaktayız.

Hitlerin Almanya'da Hitler olmasının nedeni kötü muhalefet değildir. Demokrasiyi kullanarak tüm kurumları ve basını Nazi partisinin ele geçirmiş olmasıdır. Sıkı bir muhalefetin yaşama şansını bırakmamış olmasıdır.
akp' nin alternatifi yeni bir parti kurulması lazım. abdullah gül' lü bülent arınç' lı yeni bir parti islamcı oyları bölüp muhalefetin daha çok söz sahibi olduğu bir konuma çekebilir meclisi.